Marsz dla Życia

baner-800x300„Czas na rodzinę!” – pod takim hasłem rusza tegoroczna edycja Marszów dla Życia i Rodziny w ponad 160 miastach w całej Polsce. „Marsz dla Życia i Rodziny” w naszej archidiecezji jest propozycją przedstawicieli różnych organizacji katolickich, w odpowiedzi na bardzo widoczne i niebezpieczne skutki tzw. „Czarnych Marszów” w Polsce, które wywołały duży zamęt w świadomości polskiego społeczeństwa, zwłaszcza młodych kobiet. Za każdym razem, kiedy widzieliśmy taki marsz, byliśmy głęboko poruszeni bezmyślnością, a jednocześnie siłą propagandy anty-life, ponieważ wielu młodych ludzi tych zagadnień nie zna, a starsi nie umieją argumentować. Dlatego w Jarosławiu postanowiliśmy odpowiedzieć na postulaty obrońców życia i zorganizować jeden, możliwie największy „Marsz dla Życia i Rodziny”, w niedzielę – 28. maja, z poparciem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Akcji Katolickiej, Ruchu Oazowego, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Ruchu Apostolstwa Młodzieży oraz Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Marsz rozpocznie się niedzielną Mszą św. o godz. 12.15, a zakończy aktem zawierzenia u Jarosławskiej Królowej Rodzin w Kolegiacie. W tym roku główny akcent w marszu będzie postawiony na dawanie świadectwa o wartości rodziny, która na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu winna być ostoją miłości, szczęścia oraz bezpieczeństwa. Bez miłości, która jest wewnętrzną zasadą, trwałą mocą i celem ostatecznym każdej rodziny nie jest możliwe ani ukształtowanie zdrowego sumienia, ani harmonijne wzrastanie każdego człowieka. Występujemy więc przeciw szerzącym się współcześnie ideologiom, które chcą zrewolucjonizować doskonały zamysł Boży o świętości małżeństwa i rodziny. Przywołując bowiem słowa św. Jana Pawła II – możemy powiedzieć, że mamy dziś do czynienia z wojną cywilizacji życia i cywilizacji śmierci. „Marsz dla Życia i Rodziny” jest też doskonałą odpowiedzią na działania organizacji feministycznych, które chcą narzucić swoją definicję pokrętnie rozumianej wolności. W zamian trzeba pokazać piękno rodziny, radość z bycia razem, doniosłość relacji małżeńskich i rodzicielskich oraz wielką potrzebę zatroszczenia się o najsłabszych i najbardziej bezbronnych – dzieci nienarodzone – sugerują główni organizatorzy. Zatem w imieniu organizatorów „Marszu dla Życia i Rodziny” w Jarosławiu, bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do Jarosławia z całymi rodzinami, którym dobro rodziny i obrona podstawowych wartości związanych z życiem ludzkim leżą głęboko na sercu. Takie wspólne świadectwo przedstawicieli całej archidiecezji aktualnie jest bardzo potrzebne zarówno nam, jak i naszej Ojczyźnie.

P.S.

Po „Marszu dla Życia i Rodziny” na jarosławskim Rynku (blisko Kolegiaty) Urząd Miasta organizuje „Dzień Dziecka” z grami, zabawami i innymi atrakcjami. Delegacje rodzinne będą mogły z tego skorzystać.