Podziękowania z misji

DSC03774 (1024x768)

Kochani uczestnicy akcji: „makulatura na misje”

W imieniu mieszkańców Wiosek Saya 2 i Guinera, jak również w imieniu własnym bardzo serdecznie dziękuję za kolejny dar lepszego życia dla naszych braci w Czadzie.  Angażując się w akcję „makulatura na misje”, staliście się, tak jak św. Teresa od Dzieciątka Jezus misjonarzami, nie wyjeżdżając na misje. Dając bowiem wodę tym, którzy sami nie mogą sobie jej zapewnić, dajecie jakże przepiękne i jakże bardzo konkretne świadectwo waszej wiary oraz jedności całego Kościoła. Mogę was zapewnić, że wasze świadectwo umacnia wiarę tutejszych chrześcijan i jest pięknym przykładem miłości bliźniego nie tylko dla nich, ale także dla wyznawców innych religii, którzy też są często beneficjentami waszej akcji. Ostatnia studnia im. Bł. Ks. Popiełuszki powstała we wiosce, gdzie mieszkają nie tylko chrześcijanie, ale także  muzułmanie i wyznawcy religii tradycyjnej  i stała się ważnym elementem we wzajemnym zbliżaniu się i umacnianiu dobrego współżycia. Nadając studniom imiona polskich świętych dzielicie się też dziedzictwem duchowym naszego polskiego Kościoła, ubogacając tym samym tutejszy Kościół. Zawsze staram się przybliżać ich postacie tutejszym braciom, którzy słuchają często z dużym zainteresowaniem.  Szczególną sympatię wzbudzili słudzy Boży z rodziny Ulmów i ich ofiara życia dla ratowania życia bliźnich.  Myślę, że ich przykład zapadł głęboko w sercach tutejszych chrześcijan, wzmacniając ich wiarę i ucząc ofiarnej miłości każdego bliźniego, także tego, który nie jest członkiem ich plemienia. Poświęcenie studni i instalacja tablic pamiątkowych odbyła się w niedzielę. Nie zastałem zbyt dużo ludzi bo zaczęła się już pora deszczowa, jak to widać na zdjęciach, krajobraz się zmienił i zrobiło się zielono. W tym okresie, szczególnie kiedy spadnie duży deszcz, wiele ludzi udaje się do buszu na kilka dni, żeby uprawiać ziemię. W piątek właśnie mieliśmy duży deszcz, który sprawił, że wioski się trochę wyludniły. Ci, którzy zostali byli bardzo wdzięczni i radośni. Jak zawsze prosili przekazać ich podziękowanie i zapewnienie o modlitwie w waszej intencji, co też czynię z wielka radością. W załączeniu przesyłam kilka zdjęć z Saya 2 i Guinera.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za wasze świadectwo, trud i poświęcenie dla naszych afrykańskich braci. Nasza wdzięczność obejmuje wszystkich, każdą osobę: dzieci, młodzież, dorosłych, parafie, instytucje, przedsiębiorstwa, tych wszystkich którzy w jakikolwiek sposób nam pomogli i ciągle pomagają. I życzę Wam dużo radości z tego, co czynicie bo „radosnego dawcę Bóg miłuje”. Niech Pan Bóg błogosławi każdego z Was i wasze dzieło „makulatura na misje”.

Szczęść Boże! Ks. Edward. Czad/Afryka. (Zdjęcia w galerii)