Wycieczko-Pielgrzymka

MUNINA-CHORWACJA (14-19. 07. 2017 r.)

(TROGIR, SPLIT, MOSTAR, KRAVICA, DUBROWNIK, MEDJUGORIE)

1. DZIEŃ (14. 07. 2017 – piątek): WYJAZD. 12.00 – Msza święta w Muninie i wyjazd. Przejazd przez Słowację, Węgry w kierunku Chorwacji. Jazda nocna.

2. DZIEŃ (15. 07. 2017 – sobota): TROGIR, SPLIT. W godzinach porannych przyjazd do Trogiru – zespół starego miasta, Katedra Św. Wawrzyńca z XII w., kościoły gotyckie, kaplica błogosławionego Ivana Ursini – najpiękniejszy zabytek renesansu w Dalmacji. Przejazd do Splitu (jest jednym z większych miast leżących na Chorwackim wybrzeżu. Jako gospodarcze, kulturalne i turystyczne centrum Dalmacji, o bogatej historii, posiada wiele zabytków i zbiorów muzealnych. M.in.: rzymski pałac Dioklecjana z III w. z mauzoleum, świątynią Jowisz, rezydencją cesarską, kolumnowym dziedzińcem, bramami; liczne romańskie, gotyckie i barokowe kościoły, pałace, pomniki, muzea). Przejazd do Medjugorie, zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

3. DZIEŃ (16. 07. 2017 – niedziela): MOSTAR, KRAVICA. Śniadanie, przejazd do Mostaru – miasta zachwycającego swoim orientalnym klimatem; z najcenniejszym zabytkiem – kamiennym, starym mostem (wpisanym na listę UNESCO) nad rzeką Neretwą, który łączy dwie części  miasta: muzułmańską i chrześcijańską. Przejazd nad wodospady Kravica – możliwość kąpieli i plażowania. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4. DZIEŃ (17. 07. 2017 – poniedziałek): DUBROWNIK. Śniadanie. Wyjazd w kierunku Dubrownika – miasta nazywanego „perłą Adriatyku” – spacer po starówce z przewodnikiem. Czas wolny. Przejazd do Medjugorie i obiadokolacja. Nocleg.

5. DZIEŃ (18. 07. 2017 – wtorek): MEDJUGORIE. Śniadanie, całodzienny pobyt w Medjugorie, wejście na Górę Objawień, góra Kriżvak.  Obiadokolacja. Wykwaterowanie się z pensjonatu. Wyjazd w stronę Polski w godzinach wieczornych.

6. DZIEŃ (19. 07. 2017 – środa): POWRÓT. Przyjazd do Polski w godzinach południowych.

Każdego dnia będzie możliwość uczestniczenia w Mszy świętej

KOSZT: cena 410 zł i 115 euro obowiązuje przy pełnym stanie, czyli 48 uczestnikach. Cena 460 zł i 115 euro obowiązuje przy grupie od 42 do 46 osób.

CENA ZAWIERA: zakwaterowanie: pokoje 2,3 – osobowe (3 noclegi) w pensjonacie 400 m od Kościoła (Medjugorie), w pokojach z klimatyzacją; wyżywienie, jak w programie (3x śniadania, 4x obiadokolacje); transport: autokar z uchylnymi siedzeniami, klimatyzacją, video, kawiarką, WC; ubezpieczenie NNW, KL; ubezpieczenie KL od chorób przewlekłych – pakiet rozszerzony.

CENA NIE ZAWIERA: dopłata do pokoju jednoosobowego – 80 euro/os.; napoje do obiadokolacji inne niż woda; wydatki indywidualne.

DODATKOWE OPŁATY: 30 EURO płatne u pilota w dniu wyjazdu – bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (katedra w Splicie i Trogirze, Wodospady Kravica)  oraz opłaty za przewodników miejscowych (Mostar, Medjugorie i Dubrownik).

LISTA ZAMKNIĘTA

Wyjazd organizuje Biuro Podróży: MatteoTravel