22 Niedziela Zwykła – Odpust

1. Dzisiaj odpust parafialny. Przypominam, że suma odpustowa będzie o godzinie 11.30 i Msza święta popołudniowa o godzinie 16.00. Bardzo serdecznie dziękuję księdzu doktorowi Markowi Machale za głoszone dzisiaj kazania i przewodniczenie sumie odpustowej. Niech dobry Bóg błogosławi w posłudze kapłańskiej, a Maryja i święty Józef niech wspierają w sposób szczególny w pracy na stanowisku wicerektora naszego Seminarium – dodam bowiem – z czego bardzo się cieszę, że mój wychowanek od tego roku pełni tak odpowiedzialną funkcję.

Na sumie: Podziękowania kieruję też pod adresem księży, którzy współkoncelebrowali sumę odpustową. Dziękuję wszystkim księżom z dekanatu za modlitewną obecność w naszej wspólnocie. Wyrażam wdzięczność  za posługę w konfesjonale w czwartek i dzisiaj. Podziękowania kieruję również pod adresem Chóru Parafialnego, na czele z panem organistą, za uświetnienie dzisiejszej uroczystości swoim śpiewem; siostrze Ancilli za udekorowanie świątyni; ministrantom i osobom ze służby liturgicznej za posługę przy ołtarzu. Dziękuję też tym wszystkim, którzy noszą obrazy, figury, feretrony i baldachim. Wyrazy wdzięczności kieruję też pod adresem pań, które pracowały w kuchni. Na koniec dziękuję wszystkim Gościom, no i oczywiście moim Parafianom za wspólną modlitwę w dzisiejszym, radosnym dla nas dniu. Niech dobry Bóg będzie dla Was wszystkich nagrodą, a nasza patronka, Matka Boża Pocieszenia – źródłem radości i nadziei na każdy dzień.

2. Jutro – w poniedziałek – początek nowego roku szkolnego. Dlatego wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, rodziców i nauczycieli zapraszam na wspólną Mszę świętą, która będzie o godzinie 08.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W związku z tym, w tym dniu po Mszy świętej, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, którą proszę, by poprowadziły siostry różańcowe z róży pani Czesławy Bębenek. Po różańcu rozpocznie się prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, która zakończy się Litanią do Krwi Pana Jezusa – modlitwą o powołania – o godzinie 19.30.

4. W piątek przypada święto Narodzenia NMP, tradycyjnie zwane świętem Matki Boskiej Siewnej – z tej racji w tym dniu na zakończenie Mszy świętej będzie miało miejsce poświęcenie ziarna siewnego i nasion. W tym roku obchód tego Święta jest wyjątkowy, gdyż z okazji Setnej Rocznicy Objawień Fatimskich 6. czerwca br. w „polskiej Fatimie” – Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, gdzie byliśmy nie tak dawno na parafialnej pielgrzymce – biskupi polscy odnowili Akt Poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Tegoroczny Akt Poświęcenia  jest nawiązaniem do wydarzeń z 8. września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski Augusta kardynała Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę temuż Sercu. Modlitwa Poświęcenia ponowiona będzie w każdej diecezji i parafii właśnie w tym dniu, dlatego tym bardziej zapraszam Was na to modlitewne spotkanie. Gdyby ktoś chciał dokonać osobistego poświęcenia swojej rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi, to stosowny tekst umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej.

5. Przypominam, że ze względu na dzisiejszy odpust zmiana tajemnic różańcowych będzie wyjątkowo za tydzień o godzinie 15.30, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza święta.

6. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Michał Brzeziński, zamieszkały w Muninie, ulica Wrzosowa 11 z Alesią Khurs, zamieszkałą w Krakowie, ulica Mazowiecka 117/52 – zapowiedź II.

7. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Kolejowej, numery od 31 do 48.