23 Niedziela Zwykła

1. Przypominam, że dzisiaj o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza święta.

2. Jak słyszeliśmy w odczytanym Liście w dniu dzisiejszym rozpoczynamy VII Tydzień Wychowania, obchodzony pod hasłem: „Maryja Wychowawczynią Pokoleń”. Zapraszam przez cały ten okres na Msze święte, podczas których przekazywane będą okolicznościowe rozważania, a także będziemy modlić się w intencjach wyznaczonych na poszczególne dni.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek święto Podwyższenia Krzyża; w piątek wspomnienie NMP Bolesnej; w sobotę – św. męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

4. W środę wypada piąte – przedostatnie – w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zapraszam więc wszystkich na Mszę świętą o godzinie 18.00, a po niej na różaniec.

5. W najbliższą sobotę – 16. września (tradycyjnie w trzecią sobotę miesiąca września) – zapraszam na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Chłopicach. Wyjście na szlak pielgrzymi z naszego kościoła o godzinie 07.00, odpoczynek i herbata będzie około godziny 08.30 przy kościele parafialnym w Morawsku – proszę o zabranie własnego prowiantu. Msza święta w Chłopicach około godziny 10.30. Po niej odpoczynek, herbata i okazja do prywatnej modlitwy, a następnie wspólna Droga Krzyżowa. Do tego pielgrzymowania zachęcam wszystkich, przede wszystkim naszą młodzież, tym bardziej, że w następny poniedziałek jest jej święto patronalne związane ze świętym Stanisławem Kostką. Dodam, że wracamy także pieszo. Osoby, które pójdą tylko w jedną stronę, proszę, by powrotny przejazd załatwiły sobie we własnym zakresie.

Skoro jesteśmy przy temacie pielgrzymki, to przy okazji przypominam, że w dniach 07-08. października organizowana jest nasza parafialna pielgrzymka do Kalisza, Torunia, Lichenia, Niepokalanowa i Warszawy. Zapisanych jest 39. osób. Jest więc jeszcze kilka wolnych miejsc. Zachęcam i zapraszam. Listę zamykam w najbliższą sobotę. Szczegóły na tablicach ogłoszeń i na naszej parafialnej stronie internetowej.

6. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę na rzecz dalszych prac przy naszej świątyni. Przy okazji pragnę poinformować, że w trzecią niedzielę sierpnia zebraliśmy 4 500 złotych, za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać. Dodam, że obecnie zbieramy ofiary na dzwonnicę, której prace budowlane rozpoczną się za kilka dni.

7. Zapraszam młodzież VII klasy szkoły podstawowej, gimnazjalną i starszą do włączenia się do parafialnej wspólnoty młodzieżowej. Jej spotkania odbywają się w każdy piątek po Mszy świętej na zapleczu kościoła. Natomiast spotkania dla ministrantów będą się odbywać w każdą sobotę o godzinie 16.00 w kościele lub na jego zapleczu – zapraszam tych, którzy już są i jeszcze nie są ministrantami. Z kolei spotkania Dziewczęcej Służy Maryi mają miejsce w każdy czwartek o godzinie 16.30 na zapleczu kościoła. Spotkania tych grup już w tym tygodniu. Po raz kolejny zachęcam też wszystkich chętnych do przyłączenia się do naszego Chóru Parafialnego. Próby odbywają się zasadniczo we wtorki i w czwartki po Mszy świętej. Zgłoszenia przyjmuje pan organista.

8. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Kolejowej, numery od 49 do 75. Ze względu na sobotnią pielgrzymkę, sprzątanie będzie miało miejsce w piątek po nabożeństwie, czyli około godziny 18.40.

9. Tak, jak rok temu, Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badania gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy, zakwaszenia organizmu oraz badania pojemności płuc. Badania odbędą się w ambulansie diagnostycznym na parkingu przy kościele w najbliższą środę – 13. września o godzinie 13.15. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na ulotkach, które można pobrać na stoliku pod chórem.