3 Niedziela Adwentu

1. Od 17. grudnia, czyli od dzisiaj, rozpoczynamy drugą część Adwentu, przygotowującą nas bezpośrednio do uroczystości Bożego Narodzenia. Od jutra więc, tak jak ogłaszałem wcześniej, Msze święte w dni powszednie będą rano o godzinie 07.00. Jeszcze raz zachęcam do brania udziału w roratach. W sposób szczególny proszę o to dzieci i młodzież.

2. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji rodzin (tzw. suche dni).

3. Pragnę poinformować, że spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się w najbliższy piątek – 22. grudnia. Pierwsza część spowiedzi będzie od godziny 15.00 do 17.00. O godzinie 17.00 będzie dodatkowa Msza święta, podczas której nastąpi przerwa w spowiedzi. Natomiast druga część spowiedzi będzie od 17.30 do 19.00. W piątek też po Mszy świętej porannej będą odwiedziny chorych w ich domach, według porządku z I piątku miesiąca grudnia. Gdyby byli inni chorzy, potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie. Ze względu na to, że od jutra ks. Ryszard idzie do szpitala, chorych od kościoła w stronę Jarosławia proszę o cierpliwość, bo będę nieco później – po odwiedzeniu tych od kościoła w stronę Tuczemp, o zwykłej porze. Ks. Ryszarda polecam zaś Waszej modlitwie.

4. W najbliższą sobotę przypada rocznica święceń biskupich, a w niedzielę dzień imienin ks. arcybiskupa Adama Szala – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

5. 24. grudnia swoje imieniny obchodzi też siostra Ewa – przełożona Domu Sióstr. Pamiętajmy więc w modlitwie także i o niej.

6. Dokładnie za tydzień – w niedzielę wieczorem – będziemy przeżywać wigilię Narodzenia Pańskiego, szczególną chwilę oczekiwania na te radosne Święta. Wtedy też zasiądziemy przy wspólnym stole, by przede wszystkim w gronie rodziny i przyjaciół podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i spożyć wieczerzę wigilijną. Dlatego – jak co roku – bardzo proszę, postarajmy się o to, by przy tym stole nie zabrakło nikomu miejsca i by nikt nie czuł się samotny. Przede wszystkim miejmy w naszym sercu miejsce dla Pana Boga i drugiego człowieka. Niech to będzie wieczór zgody i podania sobie otwartej dłoni w geście miłości, przyjaźni, a jeśli to potrzebne, także i przebaczenia. Gdy do tego nie starcza nam ludzkich sił i możliwości, tym bardziej prośmy o pomoc w tym względzie Ducha Świętego, który jest Duchem Miłości, wszak obchodzimy rok, mówiący o tym, że „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Zachowajmy też nasze polskie zwyczaje i tradycje związane z tym dniem oraz wieczorem. Niech to będzie więc wieczerza z tradycyjnymi polskimi potrawami; niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii, mówiącej o narodzinach Jezusa i śpiewania kolęd. Z tego też powodu w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy świętej popołudniowej o godzinie 16.00.

7. Przypominam, że u Sióstr – w niedziele pod chórem, a w tygodniu w zakrystii – można nabyć opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny.

8. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Szkolnej.

9. Na koniec mam smutną informację. Mianowicie wczoraj zmarł nasz rodak, ks. Zygmunt Wawrzyszko. Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę o godzinie 12.00 w Ślęzakach, w diecezji sandomierskiej, tam gdzie ostatnio pracował i przebywał na emeryturze. W związku z tym, gdyby ktoś chciał się wybrać na pogrzeb wspólnym autobusem, czy busem, to proszę się zgłaszać do mnie, do jutra (poniedziałku), do godziny 18.00 – im wcześniej, tym lepiej, bym wiedział jaki pojazd zamówić. Wyjazd byłby z parkingu przy naszym kościele o godzinie 09.00.