4 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie błogosławionego Bronisława Markiewicza, kapłana; w środę – świętego Jana Bosko, kapłana; w piątek święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze święte będą o godzinie 07.00 i 17.00, podczas których odbędzie się obrzęd poświęcenia gromnic. Na Mszę świętą o godzinie 17.00 zapraszam dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców – dzieci otrzymają świece. Drugi lutego obchodzony jest też jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego z tej okazji naszą modlitwą obejmujmy osoby powołane to tej formy życia i prośmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Składka mszalna z tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. W sobotę wspomnienie świętego Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszy świętej w tym dniu – zgodnie z tradycją – poświęcenie jabłek.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, który proszę, by poprowadziła róża dziecięco-młodzieżowa Mai Lemiech; po nim adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i jej zakończenie Litanią do Krwi Pana Jezusa o godzinie 18.30. W piątek po Mszy świętej o godzinie 07.00 odwiedziny chorych według porządku z pierwszego piątku miesiąca stycznia. Gdyby byli inni chorzy, potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie. W sobotę po Mszy świętej nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Karteczki z intencjami modlitewnymi proszę składać przed Mszą świętą pod chórem. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą, a w piątek od 16.00 do 17.00.

3. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca, dlatego o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza święta.

4. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy 3-go Maja w Muninie, numery od 127 do 149.