5 Niedziela Zwykła

1. Przypominam, że dzisiaj o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza święta.

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie świętej Agaty, dziewicy i męczennicy. Na zakończenie Mszy świętej – zgodnie z tradycją – odbędzie się obrzęd poświęcenia chleba i soli; we wtorek – świętego Pawła Miki i jego Towarzyszy w męczeństwie; w sobotę – świętej Scholastyki, dziewicy.

3. W środę – 07. lutego – wypadają imieniny naszego wikariusza, ks. Ryszarda. Dlatego w tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

4. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy 3-go Maja w Muninie, numery od 150 do 185.

5. Podziękowania kieruję również pod adresem osób, które pomagały przy rozbieraniu szopki i choinek, a są to: siostra Ancilla oraz panowie: Wiesław Oronowicz, Józef Siedlarz, Tadeusz Plęs, Stanisław Balicki, Marcin Bałanda oraz Tadeusz Żołnierz.

6. W imieniu swoim i siostry Teresy Głuchowskiej – referentki misyjnej – chciałbym też Wam bardzo serdecznie podziękować za ofiary, złożone przy okazji nabywania kredy i kadzidła w święto Trzech Króli (1 302 zł). Pieniądze te będą wsparciem dla dzieci z przedszkola w Shirati (Tanzania), które prowadzą Siostry Służebniczki Starowiejskie. Pełny tekst podziękowań wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.

7. Tak, jak już wspominałem przy różnych okazjach – szczególnie przy spotkaniach grup parafialnych – w tym roku, jesienią będziemy uroczyście obchodzić jubileusz 70-lecia istnienia naszej Parafii. Temu wydarzeniu będzie przewodniczył ks. arcybiskup Adam Szal. Wspomniany Jubileusz zostanie poprzedzony misjami parafialnymi, które poprowadzi wiceoficjał Sądu Biskupiego w Przemyślu, ks. dr Piotr Baraniewicz. To właśnie on będzie gościł w naszej Parafii w przyszłą niedzielę. Na wszystkich Mszach świętych wygłosi kazania, a tym samym rozpocznie nowennę miesięcy, podczas której będziemy się modlić w jego intencji oraz prosić o godne i owocne przeżycie misji parafialnych. Wszystkich Was bardzo serdecznie zapraszam do włączenia się w to, tak ważne wydarzenie w życiu naszej Wspólnoty.

8. Jak widać – wróciłem z wieloma osobami z naszej Wspólnoty – z naszej drugiej parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej. Jestem przekonany, że Ci którzy byli są zadowoleni i podzielą się z Wami swoimi przeżyciami. Dodam, że wszędzie, gdzie byliśmy pamiętaliśmy o Wszystkich w czasie modlitwy. Dziękuję też za modlitwę za nas – o owocne, bezpieczne i szczęśliwe pielgrzymowanie. Pragnę też przypomnieć, że z pierwszej pielgrzymki do Ziemi Świętej z moimi kolegami z rocznika dla naszej Parafii przywiozłem relikwie z Golgoty; z kolejnej – a pierwszej parafialnej – figurkę Jezusa z Betlejem w żłóbku z tamtejszego drzewa oliwkowego wraz z fragmentem skały z groty betlejemskiej; tym razem zaś (poza wodą z Jordanu, którą byliśmy pokropieni na początku Mszy świętej) – fragment skały z domu świętego Józefa, a przez to i Świętej Rodziny w Nazarecie. Mam nadzieję, że będzie to miła pamiątka umieszczona przy figurze świętego Józefa z okazji 70-lecia naszej Parafii.