Poniedziałek Wielkanocny

 1. Podziękowania:
 • Służbie liturgicznej: ministrantom i lektorom oraz poszczególnym wspólnotom parafialnym i osobom, za uroczystą oprawę liturgiczną w poszczególne dni Triduum Sacrum, w czasie procesji rezurekcyjnej oraz w Święta;
 • Chórowi Parafialnemu pod batutą organisty – pana Rafała Brudka – za uświetnienie śpiewem naszych uroczystości;
 • Siostrom Służebniczkom za wystrój kościoła, Kaplicy Ciemnicy i Bożego Grobu;
 • Straży Grobu Pańskiego za posługę przy Grobie i w czasie procesji;
 • Państwu Gmyrkom za wsparcie kwiatami;
 • bardzo serdecznie dziękuję także Wam wszystkim, czyli całej naszej wspólnocie parafialnej oraz Gościom, za tak liczny i modlitewny udział w poszczególnych uroczystościach, a także za bycie razem przy Jezusie Chrystusie w Kaplicy Ciemnicy i przy Bożym Grobie;
 • gdybym kogoś w tych podziękowaniach niechcący pominął, albo o czymś nie wiedział, to niech dobry Bóg, który wszystko widzi, będzie dla tego kogoś w sposób szczególny nagrodą.
 1. Rozpoczęliśmy tzw. Biały Tydzień – oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień. Z tej też okazji w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jeśli ktoś jeszcze chciałby wziąć do domu wodę święconą, to przez całą oktawę jest ona umieszczona w naczyniu w kaplicy chrztu.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, który proszę, by poprowadziła róża pani Marii Wawrzyszko; po nim adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i jej zakończenie Litanią do Krwi Pana Jezusa o godzinie 19.30. W piątek po Mszy świętej o godzinie 07.00 – ze względu na to, że większość osób przed Świętami prosiła o to, by mimo krótkiego odstępu czasowego przyjechać – odwiedziny chorych odbędą się według porządku z pierwszego piątku miesiąca marca. Gdyby byli inni chorzy, potrzebujący odwiedzin lub gdyby ktoś tym razem nie chciał odwiedzin, proszę o zgłoszenie. W sobotę po Mszy świętej nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Karteczki z intencjami modlitewnymi proszę składać przed Mszą świętą pod chórem. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą.
 1. Ze względu na wczorajszą Uroczystość w przyszłą niedzielę o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza święta.
 1. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Przyjaznej, numery od 27 do 90.
 1. Podziękowania kieruję też pod adresem panów, którzy pomagali przy różnych pracach przedświątecznych w kościele, a są to: Włodzimierz Warchoła, Józef Siedlarz i Tadeusz Żołnierz.
 1. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W związku z tym po Mszach świętych w tym dniu będzie zbiórka do puszek na potrzeby „Caritasu”.