2 Niedziela Wielkanocna

  1. Dzisiaj przed południem po Mszach świętych, z racji Niedzieli Miłosierdzia,  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo to połączone będzie z Nowenną Miesięcy przed naszymi misjami parafialnymi. Natomiast po południu o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, a po niej, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Przy okazji pragnę wspomnieć kolejny raz, że na terenie całej Polski za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć w danym dniu Komunię świętą, odmówić modlitwę w intencjach Ojca Świętego oraz być wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Natomiast ci wierni, którzy z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny.
  1. Dzisiaj też, wraz z całym Kościołem w Polsce, rozpoczynamy 74. Tydzień Miłosierdzia. Tym razem przebiega on pod hasłem: „Miłosierdzie źródłem wolności”. Miłość chrześcijańska, czyli caritas, wpływa na budowanie postawy wyrażanej czynami miłosierdzia. Dlatego zgodnie z decyzją biskupów podjętą podczas ostatniego Zebrania Plenarnego Episkopatu, w Niedzielę Miłosierdzia – czyli dzisiaj – w parafiach na terenie całej Polski będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby „Caritasu”.
  1. Jutro, w poniedziałek, liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona z 25. marca, gdyż wtedy była Niedziela Palmowa).
  1. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Dlatego najpierw na Mszę świętą, a po niej na spotkanie zapraszam: w poniedziałek uczniów klas III gimnazjum; we wtorek – klas II gimnazjum i VII szkoły podstawowej; w środę – klas VI szkoły podstawowej.
  1. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę na rzecz dalszych prac przy naszej świątyni. Przy okazji pragnę poinformować, że w trzecią niedzielę marca zebraliśmy 4 180 złotych, za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Kolejowej, numery od 1 do 30.
  1. We wtorek – 10. marca – w Jarosławiu odbędą się uroczystości Katyńsko-Smoleńskie. Szczegółowy program wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.