Tydzień Modlitw o Powołania

confirmation

Tydzień modlitw o powołania w 2018 roku ma szczególne znacze­nie. Przede wszystkim nie możemy zapomnieć o przygotowaniach do XV Synodu Biskupów, który całej wspólnocie Kościoła przypomina o odpowiedzialności za młodych, przeżywających wiarę i podejmujących rozeznanie swojego powołania. Z troską o to ważne dzieło będziemy przeżywać 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, a później kolejne dni  (22-28. 04. 2018 r.) naszej dogłębnej refleksji i szczerej modlitwy.
Do takich starań i zaufania natchnieniom Ducha Świętego zachę­ca nas Papież Franciszek w Swoim Orędziu na 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania: Powinniśmy zatem nastawić się na głębokie wsłuchiwanie się w Jego słowo i życie, zwrócić uwagę także na szcze­góły naszej codzienności, nauczyć się odczytywania wydarzeń oczyma wiary i pozostawania otwartymi na niespodzianki Ducha Świętego. Nie możemy odkryć specjalnego i osobistego powołania, jakie Bóg dla nas zaplanował, jeśli pozostajemy zamknięci w sobie samych, w naszych nawykach i apatii, właściwej ludziom, którzy marnując swoje życie w zamkniętym kręgu swego „ja”, tracą szansę na wielkie marzenia i stawania się protagonistą tej wyjątkowej i oryginalnej historii, jaką Bóg chce napisać wraz z nami.

Jestesmy napelnieni Duchem swietym 4-4