5 Niedziela Wielkanocna

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę wspomnienie świętego Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski i Archidiecezji Przemyskiej. Msze święte w tym dniu będą tak, jak w każdą niedzielę, czyli o godzinie 08.00, 10.30 i 16.00; w piątek wspomnienie świętego Floriana, męczennika; w sobotę święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.
  1. We wtorek rozpoczynają się nabożeństwa majowe, które w dni powszednie będą odprawiane o godzinie 18.00, a po nich Msze święte. Natomiast w niedziele i święta o godzinie 15.30. Wszystkich Was bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tych nabożeństwach, a szczególnie z tą prośbą – jak zwykle – zwracam się do dzieci i młodzieży. Dzieci po nabożeństwach otrzymywać będą okolicznościowe obrazki.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek dodatkowa Msza święta o godzinie 07.00 i po niej odwiedziny chorych według porządku z pierwszego piątku miesiąca kwietnia. Gdyby byli inni chorzy potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie. Przy okazji informuję, że w najbliższy piątek udzielona jest przez ks. arcybiskupa Adama Szala dyspensa od wstrzemięźliwości, od pokarmów mięsnych. W sobotę nabożeństwo majowe będzie połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje modlitewne proszę składać na karteczkach przed nabożeństwem pod chórem. Okazja do spowiedzi, jak zawsze w dni powszednie, pół godziny przed nabożeństwem, a w piątek od 17.00 do 18.00.
  1. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca, dlatego o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, a po niej nabożeństwo majowe i Msza święta.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Kolejowej, numery od 76 do 106, łącznie z mieszkańcami bloków.
  1. Bardzo proszę o wpłacanie prenumeraty na II kwartał, za czasopisma: „Niedziela” – 55 i „Źródło” – 45 złotych.