6 Niedziela Wielkanocna

  1. Przypominam, że dzisiaj o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej nabożeństwo majowe i Msza święta.
  1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jest to także dzień imienin ks. bpa Stanisława Jamrozka. Pamiętajmy więc o Nim w sposób szczególny w naszych modlitwach; w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o Urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe.
  1. W piątek początek Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego i przed święceniami kapłańskimi w naszej Archidiecezji.
  1. W przyszłą niedzielę w naszym kościele na Mszy świętej o godzinie 10.30 dzieci z trzecich klas Szkół Podstawowych przyjmą po raz pierwszy do swoich serc Jezusa Chrystusa w sakramencie Eucharystii. W związku z tym w sobotę od godziny 17.00 do 18.00 będzie dla nich, ich rodziców i bliskich spowiedź święta.
  1. Za tydzień też – 13-go maja – początek tegorocznych Nabożeństw Fatimskich. Dlatego w procesji wokół kościoła z figurą Matki Bożej o godzinie 15.30 odmówimy Różaniec Fatimski, następnie w kościele Litanię Loretańską, a po zakończonym nabożeństwie będzie niedzielna Msza święta popołudniowa. Serdecznie wszystkich zapraszam na to nabożeństwo, jak też codziennie na „Majówki”.
  1. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Jerzy Stanisław Sawuła, syn Józefa i Stanisławy Cielę, zamieszkały w Muninie, ulica Przyjazna 31 „a” z Martą Dorotą Sawułą, z domu Szkolnik, córką Józefa i Zofii Berlan, zamieszkałą w Muninie, ulica Przyjazna 31 „a” zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Sprzątanie odbędzie się w piątek po nabożeństwach, około godziny 19.00.