Uroczystość Wniebowstąpienia

  1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek święto świętego Macieja, apostoła; w środę – świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
  1. W przyszłą niedzielę wypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominam, że przed tą Uroczystością, trwa nowenna, podczas której w sposób szczególny modlimy się za tych, którzy dzisiaj w naszej archidiecezji przyjmują święcenia diakonatu oraz za tych, którzy w najbliższą sobotę przyjmą święcenia kapłańskie.
  1. Za tydzień na Mszy świętej o godzinie 10. 30 dzieci będą obchodzić pierwszą rocznicę swojej I Komunii świętej. Spowiedź święta dla dzieci i ich rodzin będzie w sobotę od godziny 17.00 do 18.00.
  1. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę na rzecz dalszych prac przy naszej świątyni – jak widzicie posunęły się prace wykończeniowe przy dzwonnicy. Teraz czeka nas odnowa dzwonów (dlatego wczoraj zostały zdemontowane), ich montaż oraz systemu sterującego nimi. Przy okazji pragnę poinformować, że w trzecią niedzielę kwietnia zebraliśmy 3 150 złotych, za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.
  1. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Jerzy Stanisław Sawuła, zamieszkały w Muninie, ulica Przyjazna 31 „a” z Martą Dorotą Sawułą, z domu Szkolnik, zamieszkałą w Muninie, ulica Przyjazna 31 „a” zapowiedź II oraz Paweł Dariusz Drzymała, syn Stanisława i Teresy Karnas, zamieszkały w Rudołowicach 137 z Karoliną Dorotą Wysocką, córką Mieczysława i Marii Plęs, zamieszkałą w Muninie, ulica Przyjazna 27, a także Mateusz Jakub Wiprzycki, syn Jacka i Joanny Jasickiej, zamieszkały w Jarosławiu, ulica Paderewskiego 6 z Klaudią Joanną Gwóźdź, córką Jerzego i Marty Bihajło, zamieszkałą w Jarosławiu, ulica Paderewskiego 6 – zapowiedzi I. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie kościoła oraz za złożenie ofiary – tzw. daru ołtarza, która w kolejnej części pokryła koszty pulpitu – stołu słowa, który został zamontowany obok prezbiterium – przy figurze i relikwiach świętego Jana Pawła II. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam rodziców dzieci z rocznicy I Komunii świętej.
  1. Przypominam o możliwości wyjazdu na pielgrzymkę po Sanktuariach Włoch, która będzie miała miejsce od 12. do 21. lipca. Zapisanych jest 37 osób, są więc jeszcze wolne miejsca. Szczegóły umieszczone są na tablicach ogłoszeń i na naszej parafialnej stronie internetowej. Serdecznie zachęcam i zapraszam do wyjazdu – w najbliższych dniach zamykam listę.
Na sumie: Dziękuję ks. Ryszardowi za przygotowanie dzieci do godnego przyjęcia po raz pierwszy Pana Jezusa w sakramencie Eucharystii; Siostrze Ancilli za wystrój kościoła; rodzicom dzieci pierwszokomunijnych przede wszystkim za dokonanie kolejnego kroku w religijnym wychowaniu dzieci i przybliżenie ich do tak szczególnej Komunii z Bogiem, jaką jest rzeczywiste spotkanie z Chrystusem w Eucharystii. Poza tym bardzo serdecznie dziękuję za Wasz dar ołtarza, który w kolejnej części pokrył koszty pulpitu – stołu słowa oraz za sprzątanie kościoła. Dziękuję też za dzisiejszą obecność i modlitwę dziadkom i babciom tychże dzieci, ich rodzicom chrzestnym, rodzeństwu, krewnym, pani Dyrektor i Wychowawczyni z naszej szkoły, Siostrom Niepokalankom i nauczycielom, którzy uczyli dzieci w szkołach poza naszą parafią oraz wszystkim Gościom dzisiejszej uroczystości. Życzę, by Wam wszystkim udzieliła się ta radość i szczęście, jakie przeżywają dzieci pierwszokomunijne. Dzieci te będą przeżywać tzw. Biały Tydzień, podczas którego każdy dzień będzie miał swoją tematykę. Jutro odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, proszę więc o przyniesienie do kościoła świec, które były poświęcone 02. lutego.
Teraz udzielę wszystkim Bożego błogosławieństwa, a po zakończonej Mszy świętej będzie poświęcenie i rozdanie pamiątkowych obrazków, wspólne zdjęcie w kościele, a następnie – zgodnie z naszą wieloletnią tradycją – spotkanie przy plebańskim stole dla dzieci pierwszokomunijnych. Po powrocie do kościoła z drugiego śniadania będzie czas na dalsze – grupowe czy też indywidualne – zdjęcia.