20 Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie świętego Berdarda z Clairvaux, opata i doktora Kościoła; we wtorek – Piusa X, papieża; w środę – NMP Królowej; w piątek święto świętego Bartłomieja, apostoła; w przyszłą niedzielę uroczystość NMP Częstochowskiej.
  1. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Michał Władysław Gąsior, syn Wojciecha i Bernadety Sowa, pochodzący z Jarosławia – parafia pw. NMP Królowej Polski z Magdaleną Marią Lipczyńską, córką Mirosława i Haliny Bajorskiej, pochodzącą z naszej parafii – zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Sportowej.
  1. Jak pamiętacie, obiecałem w tym roku trzy pielgrzymki. Byliśmy już w Ziemi Świętej i w Sanktuariach Włoch. Dlatego tym razem – poza pieszą pielgrzymką do Chłopic, która tradycyjnie będzie w trzecią sobotę września (tym razem 15. września) – mam do zaproponowania pielgrzymkę, która odbyłaby się od 13. do 14. października 2018 r. (sobota i niedziela). Najpierw pojechalibyśmy do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie, a następnie śladami świętego Stanisława Kostki – Patrona tego roku w Kościele Polskim – bylibyśmy w Rostkowie (miejscu Jego narodzin), Przasnyszu (miejscu Jego chrztu) i Płocku (stolicy Jego diecezji). Skoro zaś obchodzimy w tym roku Jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości, to pojechalibyśmy też do naszych korzeni, czyli do Gniezna. Wszelkie szczegóły związane z pielgrzymką umieszczę w tym tygodniu na tablicach ogłoszeń i na naszej parafialnej stronie internetowej: www.parafiamunina.pl. Dzisiaj już bardzo serdecznie zapraszam i zachęcam do naszego religijno-patriotycznego pielgrzymowania. Zapisy, jak zawsze u mnie.