Solidarni z Prześladowanymi

pakistan-1-1068x712

Dziś w wielu świątyniach na świecie przeżywamy Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. W naszej Parafii liturgicznie obchodzimy ósmą rocznicę konsekracji nowej świątyni, pw. Świętego Józefa.
Domem Boga na ziemi jest Kościół jako Wspólnota, a każdy chrześcijanin jest Jego istotną cząstką. Razem tworzymy tę Bożą społeczność. Dlatego wzajemnie jesteśmy za siebie odpowiedzialni. Z taką właśnie wrażliwością przeżywajmy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i wspierajmy duchowo oraz materialnie tych, którzy z powodu Imienia Jezusa doświadczają prześladowań. Każdego dnia muszą chronić siebie i swoich najbliższych tylko dlatego, że są wyznawcami Chrystusa. W tym roku otoczmy modlitwą nasze siostry i braci z Pakistanu – kraju, w którym chrześcijanie są nieustannie dyskryminowani, osądzani i skazywani na śmierć.