33 Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego, kapłana; w środę – ofiarowania NMP; w czwartek – świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy; w sobotę – świętych męczenników: Andrzeja Dung-Lac, kapłana i jego towarzyszy w męczeństwie; w przyszłą niedzielę – ostatnią w roku liturgicznym – Uroczystość Chrystusa Króla. W tym roku Polska przeżywa 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Dzięki ofiarnej miłości naszych przodków, ich heroicznej miłości do Boga i Ojczyzny, jesteśmy dziś narodem wolnym. Tę wolność trzeba nam dobrze zagospodarować, ale własnymi siłami nie jesteśmy tego w stanie uczynić. Dlatego chcemy upraszać pomoc od naszego Pana, Jego panowaniu na nowo oddać nas samych i nasz umiłowany kraj – pisze w Komunikacie ks. bp Stanisław Jamrozek, Delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych. Dlatego za tydzień przed południem po Mszach świętych będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odnowienie owego „Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”. Natomiast po południu uczynimy to o godzinie 15.30, a później będzie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego za Wszystkich Zmarłych polecanych w wypominkach i o 16.00 Msza święta.
  1. Co roku, 25. listopada czcimy świętą Katarzynę Aleksandryjską, dziewicę i męczennicę. W tym też dniu siostra Ancilla – nasza zakrystianka – obchodzić będzie imieniny, wszak Jej imię z chrztu to Katarzyna, dlatego w sposób szczególny pamiętajmy o Niej w naszych modlitwach.
  1. W przyszłą niedzielę, pół godziny przed sumą, w naszym kościele wystąpią dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek. Przedstawią okolicznościowy program z okazji jubileuszu 100-lecia niepodległości naszej Ojczyzny i o błogosławionym Edmundzie Bojanowskim. Dlatego za tydzień zapraszam bardzo serdecznie na godzinę 10.00.
  1. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Dlatego najpierw na nabożeństwa, a po nich na spotkania organizacyjne, na zapleczu kościoła zapraszam: w poniedziałek uczniów III klas gimnazjalnych i VIII szkoły podstawowej; we wtorek – VII klas; w środę – VI klas.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicach: Pogodnej, Długiej i Różanej.
  1. Podziękowanie wyrażam również panom: Wiesławowi Oronowiczowi i Włodzimierzowi Warchole za przygotowanie i uruchomienie systemu grzewczego w kościele. Jeśli zaś chodzi o ogrzewanie kościoła, to bardzo proszę o wpłacanie do Rejonowych po 20 złotych od rodziny za cały sezon grzewczy. Mam nadzieję, że dzięki Waszej życzliwości i zaangażowaniu wszystkich Parafian przez całą kolejną zimę ogrzejemy kościół, w dalszym ciągu nie zmieniając wysokości składek. Dla przypomnienia lista Rejonowych odpowiedzialnych za poszczególne ulice umieszczona jest na tablicy ogłoszeń i naszej parafialnej stronie internetowej.