Uroczystość Chrystusa Króla

  1. W piątek wypada święto świętego Andrzeja, apostoła.
  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Jak zawsze, po Mszy świętej, będzie nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Karteczki z intencjami modlitewnymi proszę składać przed Mszą świętą pod chórem.
  1. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca, dlatego o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza święta..
  1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, a więc między innymi czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia oraz szczególnego przygotowania się na Paruzję, czyli ponowne przyjście Chrystusa na ziemię. Począwszy od przyszłej niedzieli przez cały okres Adwentu starajmy się o tych spotkaniach z Chrystusem w sposób szczególny pamiętać i do nich dobrze się przygotowywać.
  1. Jak co roku przed Bożym Narodzeniem – od przyszłej niedzieli – będą do nabycia świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena jednej świecy wynosi minimum 5 złotych. Gdyby jednak ktoś chciał podarować na ten cel więcej, jest to jak najbardziej możliwe i mile widziane, gdyż dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest, jako wsparcie dla dzieci potrzebujących pomocy z naszej Archidiecezji. Pragnę poinformować, że będzie też można nabywać opłatki na stół wigilijny. W niedziele opłatki i świece będą rozprowadzane przez siostry przy stoliku pod chórem, natomiast w dni powszednie w zakrystii.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Przyjaznej, numery od 1 do 26.