1 Niedziela Adwentu

  1. Przypominam, że dzisiaj o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza święta. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, a więc czas naszego szczególnego przygotowania się na spotkanie z Jezusem Chrystusem, Który ponownie przyjdzie na ziemię, aby nas sądzić. O tym przypomina nam pierwsza część Adwentu, trwająca do 16. grudnia. Druga jego część, od 17. grudnia, jest bezpośrednim przygotowaniem się do Świąt Bożego Narodzenia. Specjalną Mszą adwentową w dni powszednie są Roraty, które, jak zwykle, w pierwszej części Adwentu będą po południu o godzinie 17.00, natomiast w drugiej jego części będą rano o godzinie 07.00. Do udziału w tych Mszach zachęcam wszystkich, a przede wszystkim dzieci i młodzież. Dzieciom, które będą przynosić serduszka z kartek, z wypisanymi na nimi dobrymi uczynkami, od jutra wylosowywana będzie figurka NMP Niepokalanie Poczętej, która w mocy Ducha Świętego była skutecznym narzędziem w ręku Boga. Starajmy się Ją w tym naśladować, tym bardziej, że dzisiaj też rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny, który obchodzony będzie pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”.
  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie świętego Franciszka Ksawerego, kapłana; w czwartek – świętego Mikołaja, który zapowiedział swoją obecność w naszym kościele o godzinie 16.00. Szczególnie obiecał przyjść do ministrantów, Dziewczęcej Służby Maryi oraz do dzieci, w imieniu, których listy do świętego Mikołaja napisała nasza Akcja Katolicka. Myślę jednak, że – jak co roku – i do innych grzecznych dzieci także przyjdzie. Gdyby rodzice tych dzieci wcześniej chcieli porozmawiać ze świętym Mikołajem, to zainteresowanych zapraszam do zakrystii w czwartek od godziny 15.00; w piątek wspomnienie świętego Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte będą o godzinie 08.00 i 17.00. Na Mszy o godzinie 17.00 dzieci pierwszokomunijne otrzymają medaliki. Uroczystość ta jest także wyjątkowa dla Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej, a przede wszystkim dla siostry Marii, która w tym dniu obchodzi imieniny. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Dlatego w czwartek, po Mszy świętej, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą proszę, by poprowadziły siostry różańcowe z róży pani Haliny Jasiewicz. Po różańcu rozpocznie się prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, która zakończy się Litanią do Krwi Pana Jezusa, z modlitwą o powołania, o godzinie 18.30. W piątek dodatkowa Msza święta o godzinie 07.00, a po niej rozpoczniemy odwiedziny chorych według porządku z pierwszego piątku miesiąca listopada. Gdyby byli inni chorzy, potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą.
  1. Przypominam, że w niedziele Adwentu przy stoliku pod chórem, a w dni powszednie, w zakrystii, można u Sióstr nabywać opłatki i świece na stół wigilijny.
  1. W związku z okresem Adwentu zachęcam do podejmowania abstynencji od napojów alkoholowych. Specjalna księga wyłożona jest na stoliku pod chórem.
  1. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek, jako pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Przyjaznej, numery od 27 do 90. Ze względu na sobotnią Uroczystość sprzątanie odbędzie się w piątek po nabożeństwach, czyli około godziny 17.45.