Pielgrzymka – Litwa

PIELGRZYMKA MUNINA – LITWA

21-27. 07. 2019 r.

1. DZIEŃ (21.07.2019 – niedziela)
    SOKÓŁKA, AUGUSTÓW, STUDZIENICZNA
Zbiórka uczestników pielgrzymki o godz. 4.00 i wyjazd w kierunku  Sokółki. Nawiedzenie Kolegiaty św. Antoniego Padewskiego, adoracja Cudu Eucharystycznego z 2008 roku. Msza św. o godz. 11.30. Około godz. 14.00 przejazd do Augustowa. Nawiedzenie sanktuarium w Studzienicznej z obrazem Matki Bożej Studzieniczańskiej (na wyspie). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

1. DZIEŃ (22.07.2019 – poniedziałek)
    TROKI,  WILNO
Śniadanie o godz. 6.30, wykwaterowanie i przejazd na Litwę do Trok. Zwiedzanie zamku Witolda (z zewnątrz), rejs statkiem wycieczkowym po jeziorze Galve z degustacją pierożków karaimskich. Następnie Msza św. w Bazylice WNMP, gdzie znajduje się obraz Matki Bożej Trockiej. Około godz. 16.00 przejazd do Wilna, zwiedzanie cmentarza na Rosie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

1. DZIEŃ (23.07.2019 – wtorek)
    WILNO
Śniadanie. Msza św. w Ostrej Bramie. Około godz.10-tej spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie: brama Bazylianów, kościół św. Kazimierza, obraz Miłosierdzia Bożego, uniwersytet, pałac prezydencki, plac katedralny i katedra, wzgórze Trzech Krzyży, domek, gdzie był malowany obraz „Jezu ufam Tobie” przy ul. Rossa, kościół św. Piotra i Pawła. Czas wolny, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

1. DZIEŃ (24.07.2019 – środa)
    KŁAJPEDA
Śniadanie, wykwaterowanie i o godz. 8.30 wyjazd w kierunku Kłajpedy, głównego portu Litwy. Około godz. 13.30 przeprawa promowa na Mierzeję Kurońską, która ze względu na niezwykłą malowniczość okolic, niepowtarzalną przyrodę, wędrowne wydmy, jako Obiekt Krajobrazu Kulturowego, wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wyjątkowo atrakcyjnym miejscem na Mierzei Kurońskiej jest Nida, gdzie zwiedzimy  Wzgórze Czarownic z bogatą ekspozycją  drewnianych rzeźb litewskich artystów, przedstawiające postaci z bajek i legend. W trakcie wędrówki ścieżkami przyrodniczymi zobaczymy pięknie położony na wzgórzu dom – muzeum noblisty Tomasza Mana; Etnograficzną Zagrodę Rybacką. Msza św. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

1. DZIEŃ (25.07.2019 – czwartek)
    WYPOCZYNEK
Śniadanie, przejazd do Połągi – największego i najbardziej popularnego kurortu nadmorskiego na Litwie, którego wybrzeże słynie z piaszczystych, złotych plaż i wydm, czas wolny nad Bałtykiem. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

1. DZIEŃ (26.07.2019 – piątek)
    POŁĄGA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie Muzeum Bursztynu w Pałacu Tyszkiewiczów, posiadającego unikatową i bardzo bogatą kolekcję różnych przedmiotów wykonanych z bursztynu i znakomite okazy w postaci naturalnej, spacer po parku otaczającym pałac, spacer na molo, obiad, wyjazd w drogę powrotną około godz.16-tej.

1. DZIEŃ (27.07,2019 – sobota)
Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach porannych.

KOSZT: 200 euro + 500 zł
CENA ZAWIERA:
  • zakwaterowanie: 5 noclegów (1 Augustów, 2 Wilno, 2 okolice Kłajpedy/Połągi)
  • pokoje 2,3 – osobowe
  • wyżywienie, jak w programie: 5 obiadokolacje, 5 śniadań, 1 obiad
  • transport: autokar z uchylnymi siedzeniami, klimatyzacją, video, kawiarką, WC
  • ubezpieczenie NNW, KL
  • ubezpieczenie KL od chorób przewlekłych – pakiet rozszerzony
  • opiekę pilota polskojęzycznego
  • składkę na TFG
DODATKOWE OPŁATY:
  • 50 EURO płatne u pilota w dniu wyjazdu – opłata obligatoryjna obejmująca wstępy do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych oraz rejsy statkiem w Trokach, opłaty klimatyczne w hotelach i koszty rezerwacji
CENA NIE ZAWIERA:
  • dopłata do pokoju jednoosobowego – 120 euro/os.
  • napoje do obiadokolacji inne niż woda
  • wydatki indywidualne
WAŻNE:
  • 200 euro + 500 zł obowiązuje przy pełnym stanie czyli 48 uczestnikach
  • 220 euro + 550 zł obowiązuje przy grupie od 42 do 46 osób
  • program jest ramowy, zastrzegamy sobie możliwość zmian w programie
  • uczestnicy są zobowiązani do posiadania ważnego dowodu tożsamości (dowód osobisty lub paszport)
ZAPISY U KSIĘDZA PROBOSZCZA Z MUNINY
WPISOWE 300 ZŁOTYCH