Święto Świętej Rodziny

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: jutro – w poniedziałek – zakończenie Roku Pańskiego 2018. Msza święta dziękczynna z okolicznościowym nabożeństwem będzie odprawiona o godzinie 16.00. Za udział w nabożeństwie i odśpiewanie hymnu: „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – tym bardziej więc zachęcam do licznego udziału; we wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to początek Roku Pańskiego 2019. W tym też dniu obchodzi się Światowy Dzień Pokoju. Msze święte będą tak, jak w każdą niedzielę, czyli o 08.00. 10.30 i 16.00. W Nowy Rok można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za odśpiewanie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Hymn ten będziemy śpiewać podczas każdej Mszy świętej, jako pieśń do Ducha Świętego, przed Liturgią Słowa; w środę święto świętego Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła; w przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywana świętem Trzech Króli. W czasie Mszy świętych poświęcenie kadzidła i kredy. Kadzidło i kredę będzie można nabyć w tym dniu u sióstr pod chórem – dochód ze sprzedaży tychże rzeczy przeznaczony będzie na misje. Na ten cel zbierana będzie także składka mszalna.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek więc, po Mszy św. o godzinie 17.00, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą proszę, by poprowadziła róża pani Teresy Chmielowicz. Po różańcu rozpocznie się prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i zakończy się Litanią do Krwi Pana Jezusa o godzinie 18.30. W piątek dodatkowa Msza święta o godzinie 07.00, po niej rozpoczniemy odwiedziny chorych według porządku z miesiąca grudnia. Gdyby byli inni chorzy potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie.
  1. Rodziców młodzieży z VIII klas szkoły podstawowej i III klas gimnazjum, która to młodzież ma przyjąć sakrament bierzmowania, zapraszam na nabożeństwa w piątek, a po nich na spotkanie organizacyjne w kościele.
  1. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca stycznia, dlatego o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza święta.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Kolejowej, numery od 76 do 106, łącznie z blokami.
  1. Wprawdzie do wakacji jeszcze daleko, ale niektórzy organizują je dużo wcześniej. Dlatego już dziś mam do zaproponowania pielgrzymko-wycieczkę na Litwę. Zaplanowana jest ona w dniach od 21. do 27. lipca 2019 r. Najpierw bylibyśmy w Polsce (Sokółka, Augustów i Studzieniczna). Następnie na Litwie (Troki, Wilno, Kłajpeda i Połąga). Podczas wyjazdu byłby czas zarówno na modlitwę, jak i na wypoczynek. Koszt wyjazdu to 200 euro i 500 złotych. Obejmuje on przejazd wygodnym autokarem; 5. noclegów w hotelach (pokoje 2, 3 osobowe); wyżywienie (5. obiadokolacji, 5. śniadań i 1. obiad); ubezpieczenie NNW i KL oraz opiekę pilota. Zapisy, jak zwykle u mnie. Wpisowe wynosi 300. złotych. Serdecznie zapraszam i zachęcam do wyjazdu. Wszelkie szczegóły umieszczone są na tablicach ogłoszeń i na naszej parafialnej stronie internetowej: www.parafiamunina.pl.
  1. W przyszłą niedzielę w Jarosławiu organizowany jest Orszak Trzech Króli. Szczegóły umieszczone są na tablicy ogłoszeń.