Trzech Króli

  1. Bezpośrednio po Mszy świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy. Przypominam, że można je nabyć u Sióstr przy stoliku pod chórem. Ofiary składane przy ich nabyciu oraz dzisiejsza składka mszalna przeznaczone będą na misje. W ten sposób, także i my, włączymy się w różnoraką pomoc misjom.
  1. Przypominam, że dzisiaj o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 16.00 Msza święta.
  1. Przypominam też, że od jutra rozpoczyna się wizyta duszpasterska, tzw. kolęda. Ks. wikariusz odwiedzi: w poniedziałek – mieszkańców ulic: Wodnej (2 i 4) oraz 3-go Maja w Muninie (do numeru 49 – parzyste i nieparzyste – po stronie plebani); we wtorek – mieszkańców ulicy 3-go Maja w Muninie (numery 51 do 105 – numery parzyste i nieparzyste tylko po stronie plebani); w środę – mieszkańców ulicy 3-go Maja w Muninie (numery 107 do 185 – numery tylko nieparzyste – po stronie plebani); w czwartek – mieszkańców ulicy Jarosławskiej; w piątek – mieszkańców ulicy Wąskiej; w sobotę – mieszkańców ulicy 3-go Maja w Muninie (numery 64 do 152 – numery tylko parzyste – po stronie kościoła). Ja z kolei odwiedzę: w poniedziałek – mieszkańców ulic: Świętej Królowej Jadwigi; Ogrodowej i Leśnej; we wtorek – mieszkańców ulic: Pogodnej i Kwiatowej; w środę – mieszkańców ulic: Spacerowej i Słonecznej; w czwartek – mieszkańców ulic: Dębowej i Wspólnej; w piątek – mieszkańców ulicy Przyjaznej (tylko numery parzyste); w sobotę – mieszkańców ulic: Jasnej i Przyjaznej (na Przyjaznej tylko numery nieparzyste) oraz Zielonej; Odwiedziny od poniedziałku do piątku będą się odbywać od godziny 15.00 do około 20.30, a w sobotę od 09.00 do około 16.00. Dlatego bardzo proszę, by bez niepotrzebnego zdenerwowania na nas oczekiwać (jak już nieraz mówiłem przychodzimy z wizytą, a nie na wizytację) i by kolęda stała się okazją do jeszcze lepszego, wzajemnego poznania się, porozmawiania o sprawach, które was bezpośrednio dotyczą. Jak zwykle proszę też, by politykowanie, tudzież podobne sprawy pozostawić na boku. Podczas kolędy, oprócz pamiątkowego obrazka, rozdawać będziemy okolicznościową książeczkę związaną z obecnie trwającym rokiem liturgicznym. Jeśli natomiast ktoś z Was chciałby z racji kolędy złożyć jakąś ofiarę, to można to uczynić w kopercie i na tacę w czasie Mszy świętych. Przypominam, że porządek całej kolędy wywieszony jest na tablicach ogłoszeń i umieszczony na parafialnej stronie internetowej.
  1. Z racji wizyty duszpasterskiej – począwszy od jutra, przez cały okres jej trwania – Msze święte w dni powszednie odprawiane będą tylko rano o godzinie 07.00.
  1. W piątek wypada 20. rocznica śmierci ks. Adama Ablewicza – jednego z wcześniejszych proboszczów w Muninie, dlatego w tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Południowej, numery od 1 do 20.
  1. Pani Sołtys prosiła ogłosić, że wywóz śmieci niesegregowanych nastąpi 14. i 28. stycznia, a segregowanych 21. stycznia.