Święto Chrztu Pańskiego

  1. Wraz z dzisiejszą niedzielą – świętem Chrztu Pańskiego – kończymy w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 02. lutego.
  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w czwartek wspomnienie świętego Antoniego, opata; w sobotę – świętego Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, patrona Archidiecezji Przemyskiej.
  1. W piątek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości”. Zakończy się on świętem Nawrócenia świętego Pawła Apostoła (25. stycznia). Kto w czasie trwania tego Tygodnia będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność – a takie będzie miało miejsce w naszym kościele m.in. w środę (23. stycznia) podczas nowenny do świętego Józefa – i weźmie udział w jego zakończeniu, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  1. Ze względu na trwającą wizytę duszpasterską Msze święte w dni powszednie do końca tego tygodnia będą odprawiane tylko rano o godzinie 07.00.
  1. Porządek wizyty duszpasterskiej wygląda zaś następująco: ks. wikariusz w poniedziałek odwiedzi mieszkańców ulicy Południowej (numery 1 do 65 – numery tylko nieparzyste); we wtorek mieszkańców ulicy Południowej (numery 2 do 84 – numery tylko parzyste); w środę mieszkańców ulicy Południowej (pozostałe numery parzyste i nieparzyste); w czwartek mieszkańców ulicy Krótkiej; w piątek mieszkańców ulicy Wrzosowej; w sobotę mieszkańców ulicy Szkolnej i Sportowej (z tym, że najpierw podjedzie do czterech domów z ulicy Sportowej nad Sanem; później w kolejności odwiedzi domy z ulicy Szkolnej i na końcu pozostałe domy z ulicy Sportowej). Ja natomiast w poniedziałek odwiedzę mieszkańców domów na ulicy Kolejowej (numery 1 do 75 – numery tylko nieparzyste); we wtorek mieszkańców bloków na ulicy Kolejowej oraz mieszkańców ulicy Morawskiej; w środę mieszkańców domów na ulicy Kolejowej (numery 2 do 50 – numery tylko parzyste); w czwartek mieszkańców domów na ulicy Kolejowej (numery 52 do 106 – numery tylko parzyste); w piątek mieszkańców ulicy Długiej, Różanej oraz z aglomeracji Jarosławskiej mieszkańców domów z ulic: 3 Maja i Zbożowej; w sobotę mieszkańców bloków przy ulicy Zbożowej 5 i 9a w Jarosławiu. Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godzinie 15.00, a w sobotę o 09.00.
  1. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę na rzecz dalszych prac przy naszej świątyni. Przy okazji pragnę poinformować, że w trzecią niedzielę grudnia zebraliśmy 3 850 złotych, za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Południowej, numery od 21 do 50.
  1. Bardzo proszę o wpłacanie prenumeraty na I kwartał, za czasopisma: „Niedziela” – 55 i „Źródło” – 45 złotych.
  1. W imieniu naszego Chóru Parafialnego Świętego Józefa i Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zapraszam wszystkich chętnych na wspólne kolędowanie, które odbędzie się w przyszłą niedzielę (20. stycznia) po Mszy świętej popołudniowej, około godziny 17.00 w auli naszej szkoły.