2 Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie świętej Agnieszki, dziewicy i męczennicy; w czwartek – świętego Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek święto Nawrócenia świętego Pawła Apostoła i zakończenie tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przypominam, że każdy, kto w czasie trwania tego Tygodnia będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność – a takie będzie miało miejsce w naszym kościele m.in. w środę podczas nowenny do świętego Józefa – i weźmie udział w jego zakończeniu, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.; w sobotę wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów.
  1. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania, dlatego najpierw na Mszę świętą o godzinie 17.00, a po niej na spotkanie organizacyjne zapraszam: w poniedziałek uczniów III klas gimnazjum i VIII klas szkoły podstawowej; we wtorek VII klas szkoły podstawowej; w środę VI klas szkoły podstawowej.
  1. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszam w czwartek na Mszę świętą, podczas której dzieci otrzymają modlitewniki, a po niej odbędzie się spotkanie organizacyjne.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Południowej, numery od 51 do 72.
  1. W sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Bardzo serdecznie dziękuję wraz z ks. wikariuszem za życzliwe, ciepłe przyjęcie nas w Waszych domach i rodzinach, za podzielenie się różnego rodzaju sprawami i uwagami. Bóg zapłać za złożone i składane w dalszym ciągu – z racji kolędy – ofiary. Także i za te przekazane ministrantom. My ze swojej strony zapewniamy Was o naszej modlitewnej pamięci, głównie w tych sprawach, które Was nurtują i sprawiają życiowe problemy. Polecamy Bogu w sposób szczególny te rodziny i sąsiadów, którzy w dalszym ciągu nie umieją się ze sobą porozumieć, nawet przy okazji Świąt Bożego Narodzenia. W niektórych przypadkach są to naprawdę bolesne zranienia. Dlatego kolejny raz proszę – tym bardziej w kontekście bolesnych, ostatnich wydarzeń w naszej Ojczyźnie – pamiętajcie, że życie mamy tylko jedno i warto je przeżyć, jak najlepiej, a lepiej się żyje głównie wtedy, gdy panuje zgoda i wzajemna życzliwość, a życie opiera się na dobrze pojętych zasadach człowieczeństwa i wartościach chrześcijańskich. W modlitwie polecamy również te osoby, które żyją w związkach niesakramentalnych, by potrafiły uporządkować swoje życiowe sprawy, zgodnie z prawem Bożym – odnosi się to oczywiście do tych osób, które nie mają żadnych przeszkód. Po raz kolejny zapewniam ze swej strony o pamięci modlitewnej, a Was wszystkich proszę o modlitwę za te małżeństwa i rodziny, które na różne sposoby zostały dotknięte zranieniami i rozpadem. Prosimy też o to, by osoby, które bardziej czy mniej zaniedbują spotkania z Chrystusem podczas niedzielnych Mszy świętych zrozumiały, że są to spotkania miłości i przyjaźni z samym Panem Bogiem. Naszą modlitwą obejmujemy także te osoby i te rodziny, których nie było w domach (tych domów było kilka) – niektórych wiem, że z powodu różnych obowiązków; innych z pewnością „dyplomatycznie”. Gdyby ktoś z tych „przeszkodzonych” osób chciał odwiedzin, proszę to zgłosić. Jeszcze raz wszystkim za wszystko bardzo serdecznie dziękuję, Bóg zapłać!
  1. Na tablicy ogłoszeń umieszczona jest informacja na temat spotkań i posługi wolontariuszy, które organizuje ks. Franciszek Rząsa w Domu Ulgi w Cierpieniu imieniem świętego Jana Pawła II w Jarosławiu. Zapraszam do zapoznania się i włączenia w posługę.