5 Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to także Światowy Dzień Chorego, dlatego na Mszę świętą o godzinie 17.00, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych, zapraszam wszystkie osoby chore i starsze. Rodziny i sąsiadów tych osób proszę, by pomóc im w dojściu lub dojechaniu do kościoła. Okazja do spowiedzi dla tych osób będzie pół godziny przed Mszą świętą; w czwartek wspomnienie świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  1. Wszystkich członków Rady Parafialnej zapraszam na nabożeństwa w środę, a po nich na spotkanie na plebani o godzinie 18.00.
  1. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę na rzecz dalszych prac przy naszej świątyni. Przypominam, że tym razem zbieramy ofiary na witraże – kolejnym, który będzie wykonywany, to ten poświęcony sakramentowi małżeństwa, a umieszczony będzie pomiędzy kaplicą Matki Bożej – Królowej Rodziny, a figurą i relikwiami świętego Jana Pawła II – Patrona Rodzin. Przy okazji pragnę też poinformować, że w trzecią niedzielę stycznia zebraliśmy 3 800 złotych, za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
  1. W tym roku liturgicznym, obchodzonym pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”, jesteśmy wezwani m.in. do częstszego sięgania po Biblię i wsłuchiwania się w jej głos. Temu będą służyły warsztaty biblijne, które odbędą się w najbliższą sobotę – 16. lutego w Ośrodku Kultury i Formacji Chrześcijańskiej w Jarosławiu (Opactwo). Zapraszam do wzięcia w nich udziału, nie tylko członków wspólnot i stowarzyszeń z naszej parafii, ale także wszystkich chętnych. Szczegółowy program umieszczony jest na tablicy ogłoszeń.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Krótkiej oraz Południowej, numery od 100 do 110.
  1. Podziękowania kieruję również pod adresem osób, które pomagały przy rozbieraniu szopki i choinek, a są to: siostra Ancilla oraz panowie: Józef Siedlarz, Tadeusz Plęs, Stanisław Balicki, Marcin Bałanda, Włodzimierz Warchoła, Edward Buczek, Tadeusz Nakoneczny, Grzegorz Ostafiński oraz Wiesław Szczepański.