Warsztaty biblijne

w-mocy-bozego-ducha-10-baner-r_7321
W związku z realizacją diecezjalnego programu duszpasterskiego „W mocy Bożego Ducha” Wydział Duszpasterski i Dzieło Biblijne zapraszają na warsztaty biblijne: „Słowa Boga są Duchem i Życiem”. Warsztaty adresowane są do animatorów i członków stowarzyszeń, ruchów, małych grup i wspólnot parafialnych oraz wszystkich, którzy zainteresowani są lekturą Biblii, celem pogłębienia ich formacji biblijnej i przygotowania do współpracy w ramach parafialnej szkoły słowa Bożego. Impulsem do powstania takiej szkoły są tegoroczne comiesięczne spotkania biblijne w parafiach archidiecezji oparte na błogosławieństwach Jezusa z Mt 5, 1-12. Warsztaty odbędą się w sobotę, 16 lutego 2019 r. w godz. 10.00 – 14.30 w Ośrodku Kultury i Formacji Chrześcijańskiej (Opactwo, ul. Benedyktyńska 5) w Jarosławiu.
PROGRAM:
10.00 – 11.00 – KONFERENCJA 1
Jak owocnie czytać Biblię?
 • Wierzyć, że jest słowem Bożym
 • Czytać ją ze zrozumieniem
 • Szukać w niej sensu duchowego
 • Modlić się i żyć jej duchowym pokarmem
11.15 – 12.15 – KONFERENCJA 2
Jak być świadkiem i apostołem słowa Bożego?
 • Potwierdzać w swoim życiu wierność Boga danemu Słowu
 • Zadbać o lekturę Biblii w swojej rodzinie
 • Uczestniczyć w parafialnych inicjatywach apostolatu biblijnego
 • Należeć do kręgu biblijnego lub grupy modlitewno-biblijnej
 • Diecezjalny projekt „Odnowa biblijna parafii”
12.15 – 12.45 PRZERWA
12.45 – Wspólnotowa lectio divina J 6, 60-71
 • 45 – 13.30 – Wprowadzenie w lectio
 • 30 – 14.00 – Czas na osobistą medytację, modlitwę i kontemplację
14.00 – Końcowe błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
prowadzący:
ks. Stanisław Haręzga – moderator Dzieła Biblijnego