1 Niedziela Wielkiego Postu

  1. Przypominam, że dzisiaj – tak jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu – o godzinie 15.30 będą Gorzkie Żale i po nich Msza święta.
  1. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Dlatego najpierw na Mszę świętą, a po niej na spotkanie zapraszam: w poniedziałek uczniów klas VII szkoły podstawowej; we wtorek – klas VI.
  1. W najbliższy czwartek i piątek odbędą się szkolne rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. W związku z tym w czwartek nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godzinie 16.00 – będzie ona w piątek, w ramach rekolekcji, o godzinie 10.00.
  1. Z tego względu, że kilka miesięcy temu mieliśmy misje parafialne, a ich renowacja przewidziana jest na przyszły rok, w tym roku nie będzie parafialnych rekolekcji wielkopostnych. W przyszłą niedzielę rozpocznie się natomiast triduum odpustowe, ku czci naszego patrona – świętego Józefa, które poprowadzi karmelita, ojciec Stefan Skórnóg. Dzisiaj natomiast rozpoczynamy nowennę poprzedzającą to wydarzenie. Szczegółowe programy wszystkich wydarzeń najbliższych dni znajdują się na tablicach ogłoszeń i na naszej parafialnej stronie internetowej.
  1. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek, wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”. Jest ono powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy.
  1. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę na rzecz dalszych prac przy naszej świątyni. Przy okazji pragnę poinformować, że w trzecią niedzielę lutego zebraliśmy 4 290 złotych, za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom młodzieży z III klas gimnazjum – która to młodzież w czwartek przyjęła sakrament bierzmowania – za sprzątanie kościoła i złożony dar ołtarza (ofiara ta będzie dołączona do kosztów wykonania kolejnego witraża). Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Jarosławskiej, numery od 18 do 46.
  1. Ks. Łukasz Buczek, dyrektor Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Jarosławiu, ogłasza zapisy do tejże placówki na rok szkolny 2019/2020. Wszelkie szczegóły umieszczone są na tablicy ogłoszeń.
  1. Caritas Archidiecezji Przemyskiej – w ramach Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego – prowadzi wypożyczalnię sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego oraz wspomagającego. Sprzęt można wypożyczyć bezpłatnie na okres sześciu miesięcy, z możliwością przedłużenia. Dla naszej parafii taka możliwość istnieje w wypożyczalni w Przemyślu. Wszelkie szczegóły umieszczone są na plakacie, na tablicy ogłoszeń pod chórem oraz na folderkach, które są wyłożone na stoliku, także pod chórem – folderki można sobie zabrać.