2 Niedziela Wielkiego Postu

  1. Przypominam, że dzisiaj po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek, wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”.
  1. Jak zapowiadałem tydzień temu, dzisiaj rozpoczynamy triduum odpustowe ku czci naszego patrona, świętego Józefa. Tym naszym wyjątkowym wydarzeniom przewodzi karmelita, ojciec Stefan Skórnóg, który na wszystkich dzisiejszych Mszach świętych oraz Gorzkich Żalach o godzinie 15.30 wygłosi okolicznościowe kazania. W dniu jutrzejszym natomiast od godziny 15.30 do 17.00 będzie spowiedź odpustowa – przyjedzie kilku księży z dekanatu. O godzinie 17.00 będzie Msza święta z okolicznościowym kazaniem dla wszystkich. Natomiast z tego względu, że to triduum poświęcone jest szczególnie osobie świętego Józefa, to o godzinie 18.00 odbędzie się specjalne spotkanie dla wszystkich mężczyzn z naszej parafii. Z kolei w dniu odpustu, czyli we wtorek, będą dwie Msze święte: suma odpustowa o godzinie 11.00. Po sumie – przy odpowiedniej pogodzie – będzie procesja wokół kościoła. Proszę, by poszczególne osoby i wspólnoty odpowiedzialne za niesienie obrazów, figur, feretronów i baldachimu o tym pamiętały. Natomiast druga Msza święta z okolicznościowym kazaniem będzie o godzinie 17.00. Wszystkich Was bardzo serdecznie zapraszam do udziału w triduum, skorzystania ze spowiedzi oraz do uczczenia naszego Patrona we wtorek – zyskując odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zaproszenie to kieruję także do uczniów naszej szkoły, którzy z tej okazji – jako przedłużenie rekolekcji szkolnych – będą mieć możliwość, za zgodą rodziców, wzięcia udziału w uroczystej sumie odpustowej.
  1. Jeśli już jestem przy temacie naszej szkoły, to przypominam, że w najbliższą środę będzie dzień otwarty tejże placówki. Okolicznościowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00. Jeszcze raz zachęcam do skorzystania z zaproszenia na to wydarzenie i zapisywania uczniów do Szkoły Podstawowej imienia Tadeusza Kościuszki w Muninie.
  1. Przez cały okres Wielkiego Postu w zakrystii można nabywać paschaliki i baranki (5 zł) na stół wielkanocny (można, a nawet zachęca się, by ofiarować więcej). Są one rozprowadzane przez Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na taki sam cel, jak ze sprzedaży świec wigilijnych – czyli, jako wsparcie dla dzieci potrzebujących pomocy z naszej Archidiecezji.
  1. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Łukasz Mateusz Wiślicki, syn Zbigniewa, pochodzący z Kielc, parafia pw. Wniebowzięcia NMP z Joanną Beatą Guziewicz, córką Janusza i Felicji, pochodzącą z naszej parafii oraz Dariusz Stanisław Szymczycha, syn Henryka i Haliny, pochodzący z naszej parafii z Magdaleną Anną Antonik, córką Artura i Grażyny, pochodzącą z Warszawy, parafia pw. Miłosierdzia Bożego i św. siostry Faustyny – zapowiedzi I. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Wąskiej, numery od 1 do 12.
  1. Osoby, które zapisały się na wycieczko-pielgrzymkę na Litwę, która odbędzie się w dniach od 21. do 27. lipca zapraszam na Mszę świętą w najbliższy czwartek i po niej na spotkanie organizacyjne o godzinie 17.40 na zapleczu kościoła. Proszę o zabranie ze sobą dowodów osobistych oraz o wpłacenie wpisowego przez te osoby, które jeszcze tego nie uczyniły. Zwolniły się dwa miejsca – jest więc jeszcze możliwość zapisu.