5 Niedziela Wielkiego Postu

  1. Od dzisiejszej niedzieli, nazywanej dawniej Niedzielą Czarną – zgodnie z tradycją – w kościele zasłaniamy krzyże. Pozostają one zasłonięte, aż do Liturgii Wielkiego Piątku.
  1. Dzieci pierwszokomunijne – wraz z rodzicami – zapraszam na Mszę świętą w poniedziałek, a po niej na spotkanie organizacyjne.
  1. W tym tygodniu odbędą się też spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Dlatego najpierw na nabożeństwa, a po nich na spotkania zapraszam: we wtorek uczniów klas VI, a w środę – klas VII szkoły podstawowej.
  1. Straż Grobu Pańskiego zapraszam na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w środę o godzinie 19.00 na zapleczu kościoła. Proszę, by jak największa liczba młodych ludzi włączyła się do tej pięknej tradycji. Zachęcam do tego tym bardziej, że będzie kilka nowych pasów i szabel, o co chłopcy niejednokrotnie prosili, a co nasz Pan Wójt pomógł zrealizować. I za to jesteśmy bardzo wdzięczni.
  1. W najbliższą sobotę – 13. kwietnia – w naszej parafii będzie spowiedź wielkanocna. Przed południem od godziny 10.00 do 12.00, a po południu od 16.00 do 18.00. W tym też dniu od godziny 08.00 rozpoczniemy odwiedziny chorych w ich domach, według porządku z pierwszego piątku kwietnia. Gdyby byli inni chorzy, potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie.
  1. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową, dlatego na wszystkich Mszach świętych odbędzie się obrzęd poświęcenia palm – na sumie uroczyste. W tym też dniu po wszystkich Mszach świętych zbierana będzie do puszek ofiara na kwiaty do Bożego Grobu.
  1. W niedzielę Palmową, przed i po Mszach świętych, przy stoliku pod chórem, nasza wspólnota młodzieżowa będzie miała do zaoferowania ozdoby świąteczne, w tym także palmy, które będzie można nabyć tuż przed ich poświęceniem. Bardzo proszę o życzliwą ofiarność.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 08.00 (godzinę wcześniej niż zwykle – ze względu na spowiedź) do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Wrzosowej, numery od 16 do 41.