Niedziela Palmowa

  1. Dzisiaj o godzinie 15.30 ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali – serdecznie zapraszam, szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli. Przypominam też, że po Mszach świętych do puszek zbierana będzie ofiara na kwiaty do Bożego Grobu.
  1. W Wielką Środę po Mszy świętej, około godziny 18.40, wyruszymy na Drogę Krzyżową ulicami naszej Parafii. Będziemy szli tradycyjną trasą: od cmentarza – przy zapleczu kościoła – ulicą Długą; następnie – po przejściu ulicy 3-go Maja – w dół, ulicą Wrzosową. Później ulicą Południową i Szkolną w kierunku kościoła. Poszczególne stacje zostaną zaznaczone wcześniej umieszczonymi krzyżami. Proszę o przystrojenie trasy przejścia i zabranie ze sobą świec lub lampionów. Członków Rady Parafialnej proszę o dopilnowanie porządku podczas tego nabożeństwa, szczególnie przy przechodzeniu przez ulicę 3-go Maja. Na zakończenie tej Drogi Krzyżowej będzie można w kościele ucałować krzyż z relikwiami przywiezionymi przeze mnie z Golgoty.
  1. W Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa – Msza Wieczerzy Pańskiej będzie o godzinie 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Ciemnicy. Następnie Jego adoracja.
  1. W Wielki Piątek nabożeństwo ku czci Męki Pańskiej rozpocznie się też o godzinie 18.00. Po jego zakończeniu adoracja Pana Jezusa w grobie. Ofiary zebrane przy adoracji krzyża przeznaczone będą na renowację zabytków w Ziemi Świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły: ilościowy oraz jakościowy i nie ma od niego dyspensy.
  1. W Wielką Sobotę w kościele o godzinie 09.30, 10.30, 11.30 i 12.30 będzie miało miejsce poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Natomiast liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godzinie 19.00. Radę Parafialną proszę o przygotowanie ogniska do poświęcenia ognia. Wszystkich zaś o przyniesienie na to nabożeństwo świec. Kto będzie chciał zabrać do domu wodę święconą, proszę, by przyniósł ze sobą odpowiednie naczynie.
  1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego procesja i Msza Rezurekcyjna rozpoczną się o godzinie 06.00. Bardzo proszę o to, by poszczególne osoby i wspólnoty odpowiedzialne za niesienie figur, obrazów, chorągwi, feretronów i baldachimu włączyły się do procesji, a wcześniej proszę je sobie przygotować i ustawić w odpowiednim miejscu. W Niedzielę Wielkanocną będzie też suma o godzinie 10.30. Nie będzie natomiast Mszy świętej popołudniowej.
  1. Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Ciemnicy i w Bożym Grobie, a także porządek wszystkich nabożeństw w Wielkim Tygodniu oraz w Święta wywieszony jest na tablicach ogłoszeń oraz umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii. Bardzo proszę zapoznać się przede wszystkim z godzinami adoracji, na którą serdecznie zapraszam. Kiedy, jak kiedy, ale w tych dniach szczególnie postarajmy się o to, by być blisko Jezusa i ze sobą razem.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę.
  1. Ze względu na to, że trzecia niedziela miesiąca wypada w Święta, specjalna składka na tacę, na wykonanie kolejnych witraży, odbędzie się w niedzielę – 28. kwietnia.
  1. Przypominam o możliwości wyjazdu na naszą parafialną pielgrzymkę do Wrocławia i do Sanktuariów Ziemi Kłodzkiej. Byłaby ona 25. i 26. maja br. (sobota – niedziela). Zapisanych jest już 20 osób. Bardzo zachęcam do tego pielgrzymowania oraz proszę, by jeśli ktoś planuje wyjazd, zapisywał się, jak najszybciej, abym wiedział, czy podejmować dalsze kroki organizacyjne. Jeśli ktoś przed Świętami nie ma na wpisowe, można wpłacić po nich. By nie przedłużać przypomnę, że wszelkie szczegóły umieszczone są na tablicach ogłoszeń i na naszej parafialnej stronie internetowej.