Poniedziałek Wielkanocny

1. Podziękowania:
  • Służbie liturgicznej, na czele z ks. Bogusławem: ministrantom i lektorom oraz poszczególnym wspólnotom parafialnym i osobom, za uroczystą oprawę liturgiczną podczas Triduum Sacrum, w czasie procesji rezurekcyjnej oraz w Święta;
  • Chórowi Parafialnemu pod batutą organisty – pana Rafała Brudka – za uświetnienie śpiewem naszych uroczystości;
  • Siostrom Służebniczkom za wystrój kościoła, Kaplicy Ciemnicy i Bożego Grobu;
  • Straży Grobu Pańskiego za posługę przy Grobie i w czasie procesji;
  • Panom: Włodzimierzowi Warchole, Edwardowi Buczkowi, Józefowi Siedlarzowi, Tadeuszowi Żołnierzowi, Wiesławowi Oronowiczowi i Krzysztofowi Siarze za różnorodne wsparcie oraz pomoc w pracach przedświątecznych;
  • Państwu Gmyrkom za dodatkowe wsparcie kwiatami, także w obejściu kościoła;
  • Wam wszystkim, czyli całej naszej Wspólnocie Parafialnej oraz Gościom, za tak liczny i modlitewny udział w poszczególnych uroczystościach, a także za bycie razem przy Jezusie Chrystusie w Kaplicy Ciemnicy i przy Bożym Grobie.
  1. Skoro o podziękowaniach mowa, to słowo wdzięczności kieruje także do nas ks. abp Adam Szal, jako podsumowanie wizytacji kanonicznej w naszej Parafii:

1. Rozpoczęliśmy tzw. Biały Tydzień – oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień. Z tej też okazji w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. W sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Szkolnej.
  1. Tak, jak ogłaszałem tydzień temu, w najbliższą niedzielę odbędzie się specjalna składka na tacę na kolejne przedsięwzięcia – teraz witraże – w naszym kościele. Dodam, że prace związane z wykonaniem drugiego są już rozpoczęte. Przy okazji pragnę poinformować, że w trzecią niedzielę marca zebraliśmy 5 240 złotych, za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
  1. Apel ks. abpa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski: Każdego z nas poruszył obraz płonącej katedry Notre-Dame w Paryżu. Nasz smutek jest tym większy, im większa jest miłość do naszych polskich katedr. Pragnąc wesprzeć Francuzów w odbudowie paryskiej katedry, apeluję do Polaków o włączenie się w pomoc, poprzez zbiórkę sms-ową oraz poprzez dobrowolne wpłaty. Wpłaty można dokonywać na konto Caritas Polska nr 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem ODBUDOWA oraz wysyłając SMS na nr 72052 o treści ODBUDOWA, koszt 2,46 z VAT.