Poniedziałek Wielkanocny

 1. Podziękowania:
 • Służbie liturgicznej, na czele z ks. Bogusławem: ministrantom i lektorom oraz poszczególnym wspólnotom parafialnym i osobom, za uroczystą oprawę liturgiczną podczas Triduum Sacrum, w czasie procesji rezurekcyjnej oraz w Święta;
 • Chórowi Parafialnemu pod batutą organisty – pana Rafała Brudka – za uświetnienie śpiewem naszych uroczystości;
 • Siostrom Służebniczkom za wystrój kościoła, Kaplicy Ciemnicy i Bożego Grobu;
 • Straży Grobu Pańskiego za posługę przy Grobie i w czasie procesji;
 • Panom: Włodzimierzowi Warchole, Edwardowi Buczkowi, Józefowi Siedlarzowi, Tadeuszowi Żołnierzowi, Wiesławowi Oronowiczowi i Krzysztofowi Siarze za różnorodne wsparcie oraz pomoc w pracach przedświątecznych;
 • Państwu Gmyrkom za dodatkowe wsparcie kwiatami, także w obejściu kościoła;
 • Wam wszystkim, czyli całej naszej Wspólnocie Parafialnej oraz Gościom, za tak liczny i modlitewny udział w poszczególnych uroczystościach, a także za bycie razem przy Jezusie Chrystusie w Kaplicy Ciemnicy i przy Bożym Grobie.
 1. Skoro o podziękowaniach mowa, to słowo wdzięczności kieruje także do nas ks. abp Adam Szal, jako podsumowanie wizytacji kanonicznej w naszej Parafii:

 1. Rozpoczęliśmy tzw. Biały Tydzień – oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień. Z tej też okazji w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. W sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Szkolnej.
 1. Tak, jak ogłaszałem tydzień temu, w najbliższą niedzielę odbędzie się specjalna składka na tacę na kolejne przedsięwzięcia – teraz witraże – w naszym kościele. Dodam, że prace związane z wykonaniem drugiego są już rozpoczęte. Przy okazji pragnę poinformować, że w trzecią niedzielę marca zebraliśmy 5 240 złotych, za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 1. Apel ks. abpa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski: Każdego z nas poruszył obraz płonącej katedry Notre-Dame w Paryżu. Nasz smutek jest tym większy, im większa jest miłość do naszych polskich katedr. Pragnąc wesprzeć Francuzów w odbudowie paryskiej katedry, apeluję do Polaków o włączenie się w pomoc, poprzez zbiórkę sms-ową oraz poprzez dobrowolne wpłaty. Wpłaty można dokonywać na konto Caritas Polska nr 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem ODBUDOWA oraz wysyłając SMS na nr 72052 o treści ODBUDOWA, koszt 2,46 z VAT.