2 Niedziela Wielkanocna

  1. Dzisiaj – w Święto Miłosierdzia Bożego – wraz z całym Kościołem w Polsce, rozpoczynamy 75. Tydzień Miłosierdzia. Tym razem przebiega on pod hasłem: „Miłosierni miłosierdzia dostąpią”. Miłość chrześcijańska, czyli caritas, wpływa na budowanie postawy wyrażanej czynami miłosierdzia. Dlatego za tydzień – na zakończenie tegoż Tygodnia – będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby „Caritasu”.
  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy; we wtorek uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski – przeniesiona z 23. kwietnia; w czwartek wspomnienie świętego Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski i Archidiecezji Przemyskiej. Msze święte w tym dniu będą tak, jak w każdą niedzielę, czyli o godzinie 08.00, 10.30 i 16.00; w sobotę wspomnienie świętego Floriana, męczennika.
  1. Dzieci, które w tym roku będą obchodzić pierwszą rocznicę I Komunii świętej, wraz z rodzicami, zapraszam jutro (w poniedziałek) na Mszę świętą i spotkanie organizacyjne po niej.
  1. W środę rozpoczynają się nabożeństwa majowe, które w dni powszednie będą odprawiane o godzinie 18.00, a po nich Msze święte. Natomiast w niedziele i święta o godzinie 15.30. Wszystkich Was bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tych nabożeństwach, a szczególnie z tą prośbą – jak zwykle – zwracam się do dzieci i młodzieży. Dzieci po nabożeństwach otrzymywać będą okolicznościowe obrazki.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji w czwartek o godzinie 18.00 będzie najpierw Msza święta, po niej odmówimy Litanię Loretańską, a następnie różaniec, który proszę, by poprowadziła Róża pani Czesławy Bębenek. Po nim adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy – zakończona Litanią do Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych; w piątek – ze względu na Uroczystość – nie będziemy odwiedzać chorych w ich domach. Z tego też powodu w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę nabożeństwo majowe będzie połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje modlitewne proszę składać na karteczkach przed nabożeństwem pod chórem. Okazja do spowiedzi, jak zawsze w dni powszednie, pół godziny przed nabożeństwem.
  1. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca, dlatego o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, a po niej nabożeństwo majowe i Msza święta.
  1. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Mateusz Sergiusz Podlasek, syn Marka i Teresy Broniszewskiej, zamieszkały w Legionowie, parafia pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa z Anną Marią Sieczką, córką Tadeusza i Janiny Dudy, pochodzącą z naszej parafii – zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Sportowej.
  1. Bardzo proszę o wpłacanie prenumeraty na II kwartał za czasopisma: „Niedziela” – 55 i „Źródło” – 45 złotych.
  1. Przypominam o możliwości wyjazdu na naszą parafialną pielgrzymkę do Wrocławia i do Sanktuariów Ziemi Kłodzkiej. Byłaby ona 25. i 26. maja br. (sobota – niedziela). Zapisanych jest już 28. osób. Bardzo zachęcam do tego pielgrzymowania oraz proszę, by jeśli ktoś planuje wyjazd, zapisywał się do przyszłej niedzieli włącznie, abym wiedział, czy podejmować dalsze kroki organizacyjne. By nie przedłużać przypomnę, że wszelkie szczegóły umieszczone są na tablicach ogłoszeń i na naszej parafialnej stronie internetowej.