3 Niedziela Wielkanocna

  1. Przypominam, że dzisiaj – z racji zakończenia Tygodnia Miłosierdzia – po każdej Mszy świętej zbierane będą do puszek ofiary na potrzeby „Caritasu”, a o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej nabożeństwo majowe i Msza święta.
  1. Dzisiaj też rozpoczynamy XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego”. Jest to temat nawiązujący do hasła przeżywanego Roku Duszpasterskiego: „W mocy Bożego Ducha”. Co więcej, w krótki sposób mówi o tym, że w chrześcijaninie i w Kościele działa moc Ducha Świętego.
  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto świętych Filipa i Jakuba, apostołów; w środę – świętego Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jest to także dzień imienin ks. bpa Stanisława Jamrozka – pamiętajmy więc o nim w modlitwie.
  1. W przyszłą niedzielę w naszym kościele na Mszy świętej o godzinie 10.30 dzieci z trzecich klas Szkół Podstawowych przyjmą po raz pierwszy do swoich serc Jezusa Chrystusa w sakramencie Eucharystii. W związku z tym w sobotę od godziny 17.00 do 18.00 będzie dla nich, ich rodziców i bliskich spowiedź święta.
  1. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Mateusz Sergiusz Podlasek, zamieszkały w Legionowie, parafia pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa z Anną Marią Sieczką, pochodzącą z naszej parafii – zapowiedź II.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  1. Podziękowania kieruję też pod adresem siostry Ancilli oraz panów: Włodzimierza Warchoły, Michała Serkisa, Tadeusza Żołnierza i Józefa Siedlarza za pomoc przy rozbieraniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  1. Pragnę poinformować, że od jutra do najbliższej soboty (11. maja) włącznie, na prośbę Akcji Katolickiej, na parkingu asfaltowym przy naszym cmentarzu wystawiony będzie kontener na makulaturę. Zachęcam do tego, by do niego wrzucać wspomnianą makulaturę, wszak dochód z jej sprzedaży przeznaczony będzie na wybudowanie kolejnej studni w krajach misyjnych, gdyż brak wody należy tam do jednego z najważniejszych problemów.
  1. Na tablicy ogłoszeń umieściłem informację na temat: „Ogólnopolskiego Programu Badań Przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej w latach 2018-2020”, finansowanego ze środków Ministerstwa Zdrowia. Proszę, by osoby po 65. roku życia, tym ogłoszeniem się zainteresowały.
  1. Pani Sołtys przypomina, że w maju zmieniony jest harmonogram wywozu śmieci, dlatego warto zaglądać do przekazanych grafików.