4 Niedziela Wielkanocna

  1. Dzisiaj – w Niedzielę Dobrego Pasterza – rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, który obchodzony będzie pod takim samym hasłem, jak cały rok liturgiczny: „W mocy Bożego Ducha”. Każdego dnia tegoż tygodnia będziemy wspierać modlitwą powołanych do tej szczególnej służby Bożej, a także modlić się o dar nowych, świętych powołań – również z naszej wspólnoty parafialnej.
  1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek święto świętego Macieja, apostoła; w czwartek – świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
  1. W roku 1917 każdego 13-tego dnia miesiąca – od maja do października – trójka dzieci była świadkami objawień Matki Bożej w Fatimie. Dlatego też – począwszy od jutra do października, każdego 13-tego dnia miesiąca – w naszej świątyni będą odprawiane nabożeństwa fatimskie. W poniedziałek więc, ze względu na Biały Tydzień, najpierw o godzinie 18.00 będzie wspomniane nabożeństwo w połączeniu z majowym, a po nich Msza święta.
  1. Za tydzień na Mszy świętej o godzinie 10. 30 dzieci będą obchodzić pierwszą rocznicę swojej I Komunii świętej. Spowiedź święta dla dzieci i ich rodzin będzie w sobotę od godziny 17.00 do 18.00.
  1. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę na rzecz dalszych przedsięwzięć przy naszej świątyni – dodam, że prace związane z wykonaniem drugiego witraża są już zaawansowane. Przy okazji pragnę też poinformować, że w trzecią niedzielę kwietnia zebraliśmy 4 250 złotych, za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.
  1. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Dawid Leszek Mazur, syn Kazimierza i Bożeny Kot, pochodzący z naszej parafii z Wiktorią Anną Klejment, córką Antoniego i Izabeli Sagan, pochodzącą z Wierzawic, parafia Leżajsk – Fara – zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie kościoła oraz za złożenie ofiary – tzw. daru ołtarza, która została dołączona do kosztów wykonania drugiego z witraży. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam rodziców dzieci z rocznicy I Komunii świętej.
  1. Przypominam o możliwości wyjazdu na naszą parafialną pielgrzymkę, która miała by miejsce od 25. do 26. maja b.r. (sobota – niedziela). Odwiedzilibyśmy m.in. Wrocław, a w nim Starówkę, Panoramę Racławicką i Ostrów Tumski, a także sanktuaria Ziemi Kłodzkiej. Zapisało się już 33. osoby – by w ustalonych kosztach pielgrzymka mogła dojść do skutku potrzeba, by zapisało się jeszcze kilka osób. Z decyzją czekam do najbliższego wtorku włącznie. Szczegóły umieszczone są na tablicach ogłoszeń i na naszej parafialnej stronie internetowej. Jeszcze raz serdecznie zachęcam i zapraszam do wyjazdu, także dzisiejszych naszych gości.
Na sumie: Dziękuję ks. Bogusławowi za przygotowanie dzieci do godnego przyjęcia po raz pierwszy Pana Jezusa w sakramencie Eucharystii; Siostrze Ancilli za wystrój kościoła; rodzicom dzieci pierwszokomunijnych przede wszystkim za dokonanie kolejnego kroku w religijnym wychowaniu dzieci i przybliżenie ich do tak szczególnej Komunii z Bogiem, jaką jest rzeczywiste spotkanie z Chrystusem w Eucharystii. Poza tym bardzo serdecznie dziękuję za Wasz dar ołtarza, który w części pokryje koszty drugiego z witraży oraz za sprzątanie kościoła przed dzisiejszą uroczystością. Dziękuję też za dzisiejszą obecność i modlitwę Dziadkom i Babciom tychże dzieci, ich Rodzicom Chrzestnym, Rodzeństwu, Krewnym, Pani Dyrektor i Wychowawczyni z naszej szkoły, Siostrom Niepokalankom i Nauczycielom oraz Katechetom, którzy uczyli dzieci w szkołach poza naszą parafią, jak również wszystkim Gościom dzisiejszego, radosnego wydarzenia. Życzę, by Wam wszystkim udzieliła się ta radość i szczęście, jakie przeżywają dzieci pierwszokomunijne. Dzieci te będą przeżywać tzw. Biały Tydzień, podczas którego każdy dzień będzie miał swoją tematykę. Teraz udzielę wszystkim Bożego błogosławieństwa, a po zakończonej Mszy świętej będzie poświęcenie i rozdanie pamiątkowych obrazków, wspólne zdjęcie w kościele, a następnie – zgodnie z naszą wieloletnią tradycją – spotkanie przy plebańskim stole dla dzieci pierwszokomunijnych. Po powrocie do kościoła z drugiego śniadania będzie czas na dalsze – grupowe, czy też indywidualne – zdjęcia.