5 Niedziela Wielkanocna

  1. W piątek będziemy obchodzić w liturgii wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Natomiast w przyszłą niedzielę – 26. maja jest Dzień Matki. Pamiętajmy więc o naszych Mamach, także w modlitwie.
  1. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Dlatego najpierw na nabożeństwa, a po nich na spotkania organizacyjne, na zapleczu kościoła, zapraszam: we wtorek uczniów VI klas; w środę VII – szkoły podstawowej.
  1. Jutro przypada szósta rocznica święceń biskupich ks. bpa Stanisława Jamrozka, a we wtorek trzecia rocznica ingresu do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu ks. abpa Adama Szala. Pamiętajmy więc o nich w naszych modlitwach.
  1. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Dawid Leszek Mazur, pochodzący z naszej parafii z Wiktorią Anną Klejment, pochodzącą z Wierzawic, parafia Leżajsk – Fara – zapowiedź II.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci, które obchodzą I rocznicę I Komunii świętej za tzw. dar ołtarza, który jako ich ofiara będzie dołączony do kosztów wykonania drugiego z witraży oraz za sprzątanie kościoła. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicach: Wodnej, numery 2 i 4 oraz 3-go Maja w Muninie, numery 23-40.
  1. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Szczegółowe informacje umieszczone są na tablicy ogłoszeń, na okolicznościowym plakacie oraz na stronie internetowej: www.darna100.pl. Zachęcam do wejścia na wspomnianą stronę, bo w to dzieło można się włączyć nie tylko wspólnotowo, ale także indywidualnie.
  1. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Wrocławia i po sanktuariach Ziemi Kłodzkiej w dniach 25. i 26 maja br. (najbliższa sobota i niedziela) zapraszam na nabożeństwa jutro (w poniedziałek), a po nich około godziny 19.00 na spotkanie organizacyjne na zapleczu kościoła. Proszę przynieść ze sobą dowody osobiste oraz pieniądze – koszty wyjazdu: ci którzy wpłacili wpisowe po 230; ci którzy nie wpłacili – po 430 złotych. Gdyby ktoś jeszcze chciał się dołączyć do pielgrzymki to też zapraszam na to spotkanie. Zachęcam również pielgrzymów do wybrania sobie w Urzędzie Gminy odpowiedniego zaświadczenia, by podczas wyjazdu można było w trasie wziąć udział w wyborach.