6 Niedziela Wielkanocna

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę wspomnienie świętej Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; w piątek święto Nawiedzenia NMP – odpust w Tuczempach; w sobotę wspomnienie świętego Justyna, męczennika, a także Dzień Dziecka; w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w naszej Archidiecezji również święcenia diakonatu.
  1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe.
  1. W piątek zakończenie nabożeństw majowych, a od soboty rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek też początek Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego i przed święceniami kapłańskimi w naszej Archidiecezji.
  1. W sobotę – pierwszą miesiąca – nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Intencje modlitewne proszę składać na karteczkach przed nabożeństwem pod chórem.
  1. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca, dlatego o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, a po niej nabożeństwo czerwcowe i Msza święta. Składka mszalna z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na WSD w Przemyślu.
  1. W przyszłą niedzielę przy naszej szkole – w połączeniu z obchodami Dnia Dziecka – odbędzie się Piknik Rodzinny. Początek o godzinie 15.00, a szczegóły umieszczone są na okolicznościowych plakatach.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy 3-go Maja w Muninie, numery od 41 do 60.
  1. Pamiętajmy dzisiaj o naszym moralnym i obywatelskim obowiązku, jakim jest udział w wyborach – tym razem do Europarlamentu.