Wniebowstąpienie Pańskie

  1. Przypominam, że dzisiaj o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej nabożeństwo czerwcowe i Msza święta.
  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie świętego Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników; w środę – świętego Bonifacego, biskupa i męczennika; w sobotę – świętej Jadwigi, królowej.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Dlatego w czwartek po Mszy świętej będzie najpierw nowenna do Ducha Świętego oraz różaniec, który proszę, by poprowadzili Bracia Różańcowi z Róży pana Ludwika Wygnańca. Po różańcu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i jej zakończenie Litanią do Serca Pana Jezusa o godzinie 19.30. W piątek dodatkowa Msza święta o godzinie 07.00 i po niej odwiedziny chorych według porządku z pierwszego piątku miesiąca maja. Gdyby byli inni chorzy potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie. Okazja do spowiedzi, jak zawsze w dni powszednie, pół godziny przed nabożeństwem, a w piątek od 17.00 do 18.00. Bardzo proszę, by ze spowiedzi korzystać w ciągu całego tygodnia, gdyż w piątek będzie spowiadał sam ks. Bogusław.
  1. W przyszłą niedzielę wypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominam, że przed tą Uroczystością trwa nowenna, podczas której w sposób szczególny modlimy się za tych, którzy dzisiaj w naszej archidiecezji przyjmują święcenia diakonatu oraz za tych, którzy w najbliższą sobotę przyjmą święcenia kapłańskie.
  1. Również w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek, jako wsparcie dla osób poszkodowanych w ostatnich powodziach, głównie na Podkarpaciu.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy 3-go Maja w Muninie, numery od 61 do 77.
  1. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Munina zaprasza w przyszłą niedzielę (09. 06. 2019 r.) na godzinę 17.00 do auli naszej szkoły na prelekcję: „Mało znane skarby Powiatu Jarosławskiego”. Szczegóły umieszczone są na tablicy ogłoszeń.
Na sumie: Przedwczoraj – 31. maja ks. abp Adam Szal polecił, by dzisiaj po głównej Mszy świętej, we wszystkich kościołach Archidiecezji odbyła się procesja Eucharystyczna. W zarządzeniu pisze: We wspólnej modlitwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, kapłani wraz z wiernymi niech proszą o potrzebne łaski dla naszej Archidiecezji, Kościoła i Ojczyzny, wypraszają nowe powołania kapłańskie i zakonne, jak również wynagradzają za popełnione grzechy oraz zawierzają Bożemu Miłosierdziu wszystkie trudne sprawy.