Zesłanie Ducha Świętego

  1. Z racji dzisiejszej Uroczystości, za to, że odśpiewaliśmy przed Liturgią Słowa hymn: „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który można ofiarować za siebie lub za kogoś zmarłego. Przypominam też, że po Mszach świętych zbierane są do puszek ofiary na rzecz powodzian. Natomiast o godzinie 15.40 – jak w każdą niedzielę czerwca – będzie nabożeństwo ku czci NSPJ.
  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze święte będą o godzinie 08.00 i 18.00; we wtorek wspomnienie świętego Barnaby, apostoła; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. I choć dzisiaj kończy się Okres Wielkanocny, to dopiero za tydzień dobiega końca czas komunii wielkanocnej. Jeśli więc ktoś nie spełnił tego obowiązku, wynikającego z przykazania kościelnego, a przede wszystkim nie skorzystał z daru Bożego miłosierdzia, który wypływa z sakramentu pokuty i pojednania, tym bardziej zachęcam, by to uczynić.
  1. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Dlatego najpierw na nabożeństwa, a po nich na spotkanie organizacyjne, na zapleczu kościoła zapraszam: w poniedziałek uczniów klas VI szkoły podstawowej; we wtorek – klas VII.
  1. W tym roku szkolnym nie ma w naszej szkole II klasy, co oznacza, że w przyszłym nie będzie III. W związku z tym w środę na nabożeństwa, a po nich na spotkanie zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym kończą drugie klasy poza Muniną. Chcę w ten sposób przekonać się o tym, ile tych dzieci jest i czy dla nich organizować I Komunię świętą. Przy okazji przypominam, że I Komunia jest zawsze w III klasie szkoły podstawowej, a w naszej parafii odbywa się w II niedzielę maja na sumie o godzinie 10.30.
  1. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę na rzecz dalszych przedsięwzięć przy naszej świątyni – dodam, że prace związane z wykonaniem drugiego witraża dobiegają końca i miejmy nadzieję, że zgodnie z umową zostanie on zamontowany w drugiej połowie czerwca. Do jego montażu zostało przygotowane okno, m.in. poprzez instalację uszkodzonego pakietu łukowego z lewej strony. W toku tych prac został też wymieniony jeden z rozbitych pakietów w głównych drzwiach wejściowych. Za wykonane prace dziękuję firmie „Jares” z Jarosławia. Przy okazji pragnę też poinformować, że w trzecią niedzielę maja zebraliśmy 4 030 złotych, za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
  1. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy 3-go Maja w Muninie, numery od 78 do 95.