Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie świętego Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w tym dniu będą o godzinie 08.00; suma pół godziny wcześniej niż zwykle, czyli o 10.00 i Msza święta popołudniowa o 16.00 (o 15.40 nabożeństwo czerwcowe). Po sumie odbędzie się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie tradycyjna, tzn. po wyjściu z kościoła i przejściu ulicy 3-go Maja pójdziemy ulicą Szkolną, Południową i ulicą 3-go Maja wrócimy na plac kościelny – przy Starym Kościółku – gdzie będzie zakończenie procesji. Proszę, by ołtarze przygotowały te grupy osób, które czyniły to w latach poprzednich. Zwracam się też z prośbą, by baldachim nieśli panowie z Rady Parafialnej. Tych panów proszę też, by zapewnili bezpieczeństwo w czasie procesji, szczególnie przy przechodzeniu przez ulicę 3-go Maja. Poza tym proszę, by poszczególne róże i grupy osób niosły figury, feretrony i chorągwie (proszę o ich wcześniejsze przygotowanie – dla przypomnienia lista odpowiedzialnych wywieszona jest na tablicy ogłoszeń). Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe proszę, by przyszły w swoich strojach. Wszystkie dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, a chłopców zachęcam do dzwonienia dzwonkami w czasie procesji. Na koniec zaś proszę o to, by w czasie procesji zachować powagę i modlitewną atmosferę. Informuję też, że za udział w tej procesji można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; w piątek wspomnienie świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika. Na najbliższy piątek ks. abp Adam Szal udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości, od pokarmów mięsnych..
  1. W środę – z okazji zakończenia roku szkolnego – Msza święta dla wszystkich uczniów naszej szkoły będzie odprawiona o godzinie 08.00. Zapraszam również rodziców dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i wychowawców. Z tej racji okazja do spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed Mszą świętą.
  1. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Krzysztof Wójtowicz, syn Tadeusza i Zofii Nowogrodzkiej, pochodzący z parafii w Laszkach z Dominiką Czernisz, córką Edwarda i Marii Puchały, pochodzącą z naszej parafii oraz Sylwester Dawid Rozmus, syn Stanisława i Danuty Wrony, pochodzący z parafii w Hermanowej z Andżeliką Agatą Olszańską, córką Marka i Bogusławy Chłopińskiej, pochodzącą z naszej parafii – zapowiedzi I. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy 3-go Maja w Muninie, numery od 96 do 126.
  1. 04. lipca wyrusza XXXIX Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – tym razem pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Grupa Jarosławska Świętego Brata Alberta rozpocznie swoje pielgrzymowanie 05. lipca. Spotkania organizacyjne dla tej grupy odbędą się 23. i 30. czerwca w kościele NMP Królowej Polski w Jarosławiu. Szczegóły umieszczone są na plakacie, który znajduje się na tablicy ogłoszeń.