12 Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela; w czwartek wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy; w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą o godzinie 08.00 i 18.00. Składka mszalna z tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W sobotę w Morawsku odpust ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – suma o godzinie 11.00.
  1. W dalszej części oktawy Bożego Ciała Msze święte w dni powszednie będą o godzinie 18.00, a po nich nabożeństwa czerwcowe i procesje eucharystyczne wokół kościoła. Zapraszam do licznego udziału, szczególnie dzieci i młodzież. W czwartek zakończenie oktawy – błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków o tej samej porze.
  1. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Krzysztof Wójtowicz, pochodzący z parafii w Laszkach z Dominiką Czernisz, pochodzącą z naszej parafii oraz Sylwester Dawid Rozmus, pochodzący z parafii w Hermanowej z Andżeliką Agatą Olszańską, pochodzącą z naszej parafii – zapowiedzi II.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy 3-go Maja w Muninie, numery od 127 do 149.
  1. Dzisiaj jest Dzień Ojca. Dlatego dla żyjących ojców prośmy o Boże błogosławieństwo i opiekę naszego patrona – świętego Józefa, a dla zmarłych wypraszajmy radość życia wiecznego.
  1. Osoby, które zapisały się na naszą parafialną pielgrzymkę na Litwę w dniach od 21. do 27. lipca (od niedzieli do soboty) br. zapraszam na nabożeństwa w środę, a po nich około godziny 18.50 na spotkanie organizacyjne na zapleczu kościoła. Proszę przynieść ze sobą dowody osobiste oraz kolejną część kosztów wyjazdu: 200 złotych i 200 euro. Gdyby ktoś miał ochotę dołączyć się do wyjazdu to jest jeszcze taka możliwość – te osoby proszę o kontakt ze mną. Dla przypomnienia program pielgrzymki wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i na naszej parafialnej stronie internetowej.
  1. Księża biskupi – obecni na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski – wzywają do publicznego przebłagania Pana Boga: Prosimy, aby po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy świętej odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny”. Decyzją biskupów, będzie to ekspiacja za popełnione w ostatnim czasie świętokradztwa i profanacje. Dlatego także i my, po błogosławieństwie kończącym Mszę świętą, odśpiewamy wspomnianą suplikację.