13 Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj o godzinie 15.40 będzie ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe.
  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę święto świętego Tomasza, apostoła; w sobotę wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dlatego w czwartek po Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, który proszę, by poprowadzili Bracia Różańcowi z Róży pana Janusza Wawrzyszko. Po różańcu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i jej zakończenie Litanią do Krwi Pana Jezusa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godzinie 19.30. W piątek dodatkowa Msza święta o godzinie 07.00 i po niej odwiedziny chorych według porządku z pierwszego piątku miesiąca czerwca. Gdyby byli inni chorzy, potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie. W sobotę po Mszy świętej będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje modlitewne proszę składać na karteczkach przed Mszą świętą pod chórem. Okazja do spowiedzi, jak zawsze w dni powszednie, pół godziny przed nabożeństwem, a w piątek od 17.00 do 18.00.
  1. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca, dlatego o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza święta. Składki mszalne z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na WSD w Przemyślu.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy 3-go Maja w Muninie, numery od 150 do 185.
  1. W przyszłą niedzielę odpust w Chłopicach. Szczegółowy program wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
  1. Z pewnością zauważyliście, że zgodnie z umową – w drugiej połowie czerwca, a konkretnie w czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała – został zamontowany drugi z witraży: „Sakrament małżeństwa”. Mam nadzieję, że tak, jak pierwszy, ten też Wam się podoba. W jego centralnej części widać parę młodych ludzi, którym ks. bp błogosławi zawierany przez nich sakrament małżeństwa. Nad całością – motyw przewodni wszystkich witraży – Trójca Święta, w co wplata się nawiązanie do wesela w Kanie Galilejskiej – Jezus i Maryja, Która mówi: Synu, wina nie mają, czyli oni, jak i każde małżeństwo potrzebuje Twojej łaski i błogosławieństwa. Dopełnieniem jest sceneria, głównie zaś stągwie, o których mowa w Ewangelii na wspomnianym weselu w Kanie Galilejskiej. Dodam, że koszty tegoż witraża zostały pokryte, a na koncie mamy dobry zadatek na trzeci z nich: „Sakrament bierzmowania”, który będzie w kolejnym oknie od strony Starego Kościółka. Wstępna umowa montażu ustalona jest na drugą połowę miesiąca września. W tym miejscu bardzo serdecznie dziękuję Wam wszystkim za składane ofiary (także Akcji Katolickiej, która na ten cel dodatkowo złożyła kwotę tysiąca złotych). Podziękowania kieruję również pod adresem panów: Michała Serkisa, Włodzimierza Warchoły, Kamila Służałego i Tadeusza Żołnierza za pomoc przy montażu oraz firmie „Jares” z Jarosławia za nieodpłatne wypożyczenie niezbędnego rusztowania. Niech dobry Bóg będzie dla Was wszystkich hojnym Dawcą łask!