14 Niedziela Zwykła

  1. Przypominam, że dzisiaj o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz o 16.00 Msza święta.
  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana – patrona naszej archidiecezji; w czwartek święto świętego Benedykta, opata – patrona Europy; w piątek wspomnienie świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w sobotę – świętych pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta.
  1. W sobotę – 13. lipca, po Mszy świętej o godzinie 18.00 odbędzie się trzecie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Wszystkich Was serdecznie zapraszam do wzięcia w nim udziału.
  1. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Łukasz Władysław Puzio, syn Jerzego i Edyty Czubochy, pochodzący z naszej parafii z Magdą Agatą Taranowicz, córką Tomasza i Zofii Brodackiej, pochodzącą z Jarosławia, parafia pw. Bożego Ciała – zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach i blokach na ulicy 3 Maja i Zbożowej w Jarosławiu..
  1. Bardzo proszę o wpłacanie prenumeraty na III kwartał za czasopisma: „Niedziela” – 55 i „Źródło” – 45 złotych.
List do Chorych
Kochani chorzy, zjednoczeni z Chrystusem Panem
w Komunii świętej
Rozpoczął się czas wakacji, urlopów, wyjazdów i rodzinnego odpoczynku. Mamy jednak świadomość, że dla wielu z Was, kochani chorzy – ten kolejny miesiąc, to przede wszystkim spotkania z Panem, w darze Komunii świętej. Pozdrawiam wszystkich Was, drodzy chorzy, którzy zawsze z takim utęsknieniem czekacie na ten duchowy pokarm – Ciało Chrystusowe przez posługę waszych kapłanów. Ten lipcowy miesiąc chcemy przeżywać z patronem naszej archidiecezji św. Janem z Dukli.
OFM1Urodził się w naszej archidiecezji w Dukli w rodzinie mieszczańskiej około 1414r. Już od najmłodszych lat wyrabiał w sobie właściwe spojrzenie na sprawy otaczającego go świata oraz był blisko Pana Boga. Po opuszczeniu pustelni postanowił zostać kapłanem zakonnym i wstąpił do franciszkanów konwentualnych. Należał do zdolnych studentów. Po święceniach powierzono mu urząd kaznodziei, a także przez wiele lat pełnił funkcję gwardiana, klasztoru w Dukli Krośnie oraz we Lwowie. Podążając za głosem serca i zachwycając się pracą, pod wpływem nauki Św. Jana Kapistrana, który założył w Krakowie i w Warszawie (1453-1454) klasztory bernardyńskie, odkrywa piękno reguły bernardyńskiej i wstępuje w ich szeregi w roku 1463. U bernardynów św. Jan przebywał 21 lat, gdzie długie godziny spędzał na modlitwie. W opinii świętości odszedł do Pana we Lwowie 29 IX 1484 r. Jego wstawiennictwu przypisuje się cudowne ocalenie Lwowa w roku 1648 podczas oblężenia przez wojska Bohdana Chmielnickiego. Papież Klemens XII ogłosił Jana z Dukli błogosławionym w roku 1733, a Jan Paweł II kanonizował błogosławionego w Dukli 10 VI 1997 r. Relikwie św. Jana przebywają w Dukli w Kościele Ojców Bernardynów. Uczmy się od niego wielkiej miłości do Bożego Słowa i Eucharystii. Niech Jego orędownictwo towarzyszy nam w tym miesiącu. W naszych modlitwach niech towarzyszą nam intencje:
Diecezjalna: Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa
Intencja Apostolstwa Chorych: Aby czas wakacji, dla wszystkich wypoczywających był mądrze i roztropnie przeżywany w łączności z Panem Bogiem.
Z darem modlitwy i kapłańskim Błogosławieństwem
Duszpasterz chorych Ks. Marcin Hunia