15 Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie świętego Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek – NMP z Góry Karmel; w sobotę – błogosławionego Czesława, kapłana.
  1. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę na rzecz dalszych prac przy naszej świątyni. Przy okazji pragnę poinformować, że w trzecią niedzielę czerwca zebraliśmy 4 150 złotych, za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.
  1. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Łukasz Władysław Puzio, pochodzący z naszej parafii z Magdą Agatą Taranowicz, pochodzącą z Jarosławia, parafia pw. Bożego Ciała – zapowiedź II.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicach: Świętej Królowej Jadwigi i Ogrodowej.
  1. Osobom, które wybierają się na Pielgrzymkę na Litwę przypominam, że wyjeżdżamy 21. lipca. W związku z tym autokar będzie podstawiony w nocy z soboty na niedzielę, na parkingu przy naszym kościele. Wyjazd o godzinie 04.00. Prosimy o modlitwę w intencji Pielgrzymów. My ze swojej strony zapewniamy o modlitewnej pamięci w miejscach, gdzie będziemy pielgrzymować.
  1. Dzisiaj o godz. 21.45 Radio FARA przeprowadzi transmisję czuwania nocnego z kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, w którym wezmą udział duchowi pielgrzymi i uczestnicy Diecezjalnej Sztafety Różańcowej z naszej archidiecezji. Natomiast jutro to samo Radio przeprowadzi transmisję radiowo-telewizyjną z powitania pielgrzymów i Mszy Świętej na zakończenie 39. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z Bazyliki Jasnogórskiej. Początek transmisji o godz. 9.00.
  1. Pani Marta Oronowicz i Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Munina informują, że w sobotę – 20. lipca, w godzinach popołudniowych odbędzie się w naszej miejscowości V Bieg Czterolistnej Koniczynki. Tym razem hasłem tego wydarzenia są słowa wypowiedziane przez patrona naszej szkoły, Tadeusza Kościuszkę: „Siebie zwyciężaj – to największe zwycięstwo”. Wśród kategorii biegowej jest i ta na najszybszą i najszybszego mieszkańca Muniny. Dlatego tym bardziej dołączam się do zaproszenia i zachęcenia Was do wzięcia udziału w zawodach, jak i w kibicowaniu. Informuję też – na prośbę Organizatorów – że podczas zawodów od godziny 15.45 do 18.30 ulica 3-go Maja będzie zamknięta dla ruchu. Policja będzie kierować na objazdy. Wszelkie szczegóły umieszczone są na okolicznościowych plakatach.