16 Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto świętej Marii Magdaleny; we wtorek – świętej Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy – patronki Europy; w środę wspomnienie świętej Kingi, dziewicy; w czwartek święto świętego Jakuba, apostoła; w piątek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień szczególnej wdzięczności dla rodziców i ludzi starszych.
  1. W sobotę (27. lipca) wypada 26. rocznica śmierci księdza kanonika Stanisława Sondeja, wieloletniego proboszcza w Muninie. Dlatego też w tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  1. W związku z rozpoczętym dzisiaj 20. Tygodniem Świętego Krzysztofa, obchodzonym pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa” i ze wspomnieniem świętego Krzysztofa – patrona kierowców – obchodzonym 25. lipca, w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji zbierane będą ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na rzecz stowarzyszenia MIVA Polska, które wspiera polskich misjonarzy w zakupie środków transportu.
  1. W przyszłą niedzielę – 28. lipca – w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbędzie się spotkanie rodzin księży diecezjalnych i zakonnych, rodzin sióstr zakonnych i kleryków. W związku z tym o godzinie 16.00 przedstawiony będzie program słowno-muzyczny; o 17.00 – Msza święta pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala i o 18.00 – spotkanie przy ciastku i herbacie w Parku Pielgrzyma. Zachęcam do udziału (wyjazd we własnym zakresie).
  1. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicach: Kwiatowej i Jasnej.