17 Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie świętej Marty; w środę – świętego Ignacego z Loyoli, kapłana; w czwartek – świętego Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dlatego w czwartek po Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, który proszę, by poprowadzili Bracia różańcowi z róży pana Franciszka Oronowicza; po nim adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i jej zakończenie Litanią do Krwi Pana Jezusa o powołania kapłańskie i zakonne o godzinie 19.30. W piątek dodatkowa Msza święta o godzinie 07.00, a po niej rozpoczniemy odwiedziny chorych według porządku z pierwszego piątku miesiąca lipca. Gdyby byli inni chorzy, potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie. W sobotę po Mszy świętej nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Karteczki z intencjami modlitewnymi proszę składać przed Mszą świętą pod chórem. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą, a w piątek od 17.00 do 18.00.
  1. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca, dlatego o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza święta.
  1. W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień, dlatego w nawiązaniu do wieloletniego już zwyczaju, pod chórem wyłożona jest księga abstynencka na tenże miesiąc. Zachęcam do włączenia się w dzieło abstynenckie.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Spacerowej.
  1. W imieniu wszystkich uczestników Pielgrzymki na Litwę i swoim własnym wyrażam wdzięczność za Waszą modlitwę w naszej intencji – przebiegła ona bezpiecznie i owocnie. Tak, jak obiecywałem, myśmy się też modlili za Was we wszystkich miejscach, dokąd wiodły nas drogi pielgrzymiego szlaku, a szczególnie przy obrazie MB Ostrobramskiej w Wilnie oraz w Studzienicznej. Natomiast w Sokółce – miejscu cudu eucharystycznego – odprawiłem Mszę świętą w intencji wszystkich Parafian.