19 Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę wspomnienie świętego Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika; w czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP, tradycyjnie zwana Świętem Matki Boskiej Zielnej. Msze święte w tym dniu będą tak, jak w każdą niedzielę, czyli o godzinie 08.00, 10.30 i 16.00. Na Mszach świętych odbędzie się obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów; w sobotę wspomnienie świętego Jacka, kapłana.
  1. We wtorek – 13. sierpnia – wypada czwarte w tym roku nabożeństwo fatimskie. Dlatego serdecznie zachęcam do licznego w nim udziału. O godzinie 18.00 będzie Msza święta, a po niej z figurą MB Fatimskiej wyruszymy w procesji wokół kościoła i odmówimy różaniec. W ten sposób – między innymi – będziemy mieli okazję do duchowego pielgrzymowania razem z tymi, którzy w tych dniach wędrują do różnych sanktuariów maryjnych, także do naszej Kalwarii Pacławskiej.
  1. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę na rzecz dalszych prac przy naszej świątyni. Przy okazji pragnę poinformować, że w trzecią niedzielę lipca zebraliśmy 3 650 złotych, za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać. Przypomnę, że tym razem zbieramy środki na trzeci z witraży do naszej nowej świątyni.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicach: Dębowej, Słonecznej i Morawskiej.