20 Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie świętego Bernarda z Clairvaux, opata i doktora Kościoła; w środę – Piusa X, papieża; w czwartek – NMP Królowej; w sobotę święto świętego Bartłomieja, apostoła.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicach: Pogodnej, Długiej i Różanej.
  1. Informuję, że przy jarosławskich parafiach trwają zapisy na XXIII Pieszą Pielgrzymkę z Jarosławia do Sanktuarium MB w Jodłówce, która tym razem odbędzie się w sobotę – 07. września. Szczegóły na okolicznościowych plakatach. A skoro o pielgrzymowaniu mowa, to przypomnę, że z naszej parafii wyruszymy na pieszą pielgrzymkę do Chłopic – tradycyjnie w trzecią sobotę września – tym razem będzie to 21. września. Szczegóły podam w późniejszym terminie.
  1. Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, zachęca wszystkich kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych Archidiecezji Przemyskiej do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Prośba o modlitwę kierowana jest również do osób chorych, cierpiących i przebywających na emigracji. Szczegółowa intencja modlitewna: W intencji młodych, o odwagę pójścia za Chrystusem i służby w Jego Kościele oraz o kanonizację bł. ks. Jana Balickiego. Intencję modlitewną będziemy kierować do Trójjedynego Boga, za przyczyną Błogosławionego Księdza Jana Wojciecha Balickiego. Nowennę prosimy rozpocząć w dniu dzisiejszym, tj. w niedzielę, 18 sierpnia 2019 r. (rocznica beatyfikacji bł. ks. Jana Balickiego) i zakończyć 26 sierpnia br. (włącznie, w uroczystość NMP Częstochowskiej). W Radio Fara Nowenna jest codziennie o godzinie 20.45.