21 Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek uroczystość NMP Częstochowskiej; we wtorek wspomnienie świętej Moniki; w środę – świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – męczeństwa świętego Jana Chrzciciela.
  1. W piątek o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta, którą zamówili wszyscy pątnicy z pielgrzymki na Litwę.
  1. W przyszłą niedzielę odpust parafialny ku czci naszej Patronki, Matki Bożej Pocieszenia. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i kazania odpustowe w tym dniu wygłosi ks. prałat Franciszek Goch – proboszcz z Brzozowskiej Kolegiaty. Zapraszam więc wszystkich na odpust. Porządek Mszy świętych będzie następujący: godzina 08.00 – prymaria, suma odpustowa godzinę później niż zwykle, czyli o godzinie 11.30 i o 16.00 – Msza święta popołudniowa. Po sumie będzie procesja wokół kościoła. Proszę, by poszczególne osoby i wspólnoty odpowiedzialne za niesienie obrazów, figur, feretronów i baldachimu o tym pamiętały. Choć będzie to pierwsza niedziela miesiąca, to jednak z racji odpustu nie będzie zmiany tajemnic różańcowych – będzie ona miała miejsce w niedzielę 08. września. Spowiedź święta z racji odpustu odbędzie się w piątek od godziny 16.30 do 18.00. Będzie to też okazja do spowiedzi z racji zbliżającego się początku nowego roku szkolnego – przyjedzie kilku księży z dekanatu.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Przyjaznej, numery od 1 do 26.
  1. Pragnę poinformować, że w tym roku zmianami personalnymi zostali objęci: siostra Maria Maciaszek, która będąc przez 11. lat katechetką w Jarosławiu, przez 8. lat podejmowała także posługę w naszej parafii, za co jej bardzo dziękuję. Obecnie Siostra została skierowana do pracy w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Nowosielcach koło Przeworska; z dniem 23. sierpnia br. z obowiązków wikariusza w naszej parafii został zwolniony ks. dr Bogusław Gut, któremu dziękuję za kilkumiesięczną posługę w naszej wspólnocie, którą podjął po powrocie ze studiów i pracy duszpasterskiej we Włoszech. Od wczoraj – ostatecznie – został zamianowany wikariuszem w parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Rudołowicach. Obojgu życzę wszelkich łask na nowych placówkach. Równocześnie jest mi bardzo miło poinformować, że do pracy duszpasterskiej w naszej parafii powraca ks. dr Piotr Dziuk, który – jak pamiętacie – po pięcioletniej posłudze wikariusza w naszej parafii został skierowany na tą samą funkcję (trzyletnią) do parafii archikatedralnej w Przemyślu. Następnie przez dwa lata odbywał stacjonarne studia doktoranckie w KUL Jana Pawła II, które ukończył w czerwcu tego roku, piękną obroną pracy doktorskiej – czego byłem świadkiem. Ks. Piotrowi życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki naszych Patronów, zarówno w posłudze w naszej parafii, jak i w pracy w Sądzie Metropolitalnym w Przemyślu. Szczęść Boże!