Odpust parafialny

  1. Dzisiaj odpust parafialny. Przypominam, że suma odpustowa będzie wyjątkowo o godzinie 11.30 i Msza święta popołudniowa o godzinie 16.00. Bardzo serdecznie dziękuję księdzu prałatowi Franciszkowi Gochowi za głoszone dzisiaj kazania i przewodniczenie sumie odpustowej. Na sumie: Podziękowania kieruję też pod adresem księży, którzy współkoncelebrowali sumę odpustową, na czele z dziekanem – ks. prałatem Andrzejem Surowcem. Dziękuję wszystkim księżom z dekanatu za modlitewną obecność w naszej wspólnocie, także za posługę w konfesjonale w piątek i dzisiaj. Podziękowania kieruję również pod adresem naszego Chóru Parafialnego Świętego Józefa, na czele z panem organistą, za uświetnienie dzisiejszej uroczystości swoim śpiewem; siostrze Ancilli za udekorowanie świątyni; ministrantom i osobom ze służby liturgicznej za posługę przy ołtarzu – na czele z ks. Piotrem. Dziękuję też tym wszystkim, którzy noszą obrazy, figury, feretrony i baldachim oraz Pocztowi Sztandarowemu naszej szkoły. Podziękowania kieruję też pod adresem pań, które pracują w kuchni. Na koniec dziękuję wszystkim Gościom, no i oczywiście moim Parafianom za wspólną modlitwę w dzisiejszym, radosnym dla nas dniu. Niech dobry Bóg będzie dla Was wszystkich nagrodą, a nasza patronka, Matka Boża Pocieszenia, źródłem radości i nadziei na każdy dzień.
  1. We wtorek przypada wspomnienie świętego Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; 8. września – święto Narodzenia NMP, tradycyjnie zwane świętem Matki Boskiej Siewnej, dlatego z tej racji w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej będzie miało miejsce poświęcenie ziarna siewnego i nasion.
  1. Jutro – w poniedziałek – początek nowego roku szkolnego. Dlatego wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli zapraszam na Mszę świętą, która będzie o godzinie 08.00. Zbiórka uczniów o godzinie 07.45 przed budynkiem szkoły – ze względu na remont dachu – przy wejściu od strony hali sportowej. Po czym nastąpi uroczyste przejście ze sztandarem do kościoła.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W związku z tym, w czwartek po Mszy świętej, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, którą proszę, by poprowadzili Bracia Różańcowi z Róży pana Tadeusza Filara. Po różańcu rozpocznie się prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, która zakończy się Litanią do Krwi Pana Jezusa, z modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, o godzinie 19.30. W piątek dodatkowa Msza święta o godzinie 07.00, a po niej rozpoczniemy odwiedziny chorych według porządku z pierwszego piątku miesiąca sierpnia. Gdyby byli inni chorzy, potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie. W sobotę po Mszy świętej nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Karteczki z intencjami modlitewnymi proszę składać przed Mszą świętą pod chórem. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą.
  1. Przypominam, że ze względu na dzisiejszy odpust zmiana tajemnic różańcowych będzie wyjątkowo za tydzień o godzinie 15.30, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza święta.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Przyjaznej, numery od 27 do 90.