23 Niedziela Zwykła

  1. Przypominam, że dzisiaj o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza święta.
  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w piątek wspomnienie świętego Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę święto Podwyższenia Krzyża.
  1. W piątek wypada piąte – przedostatnie w tym roku – nabożeństwo fatimskie. Zapraszam więc wszystkich na Mszę świętą o godzinie 18.00, a po niej na procesję różańcową.
  1. Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, zachęca wszystkich duszpasterzy, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych do modlitwy przy krzyżach i kapliczkach na terenie wszystkich parafii Archidiecezji Przemyskiej. Wspólna modlitwa, w duchowej łączności z całą Archidiecezją, odbędzie się w najbliższą sobotę – 14 września. Wezwanie do trwania z Maryją przy Jezusowym krzyżu, niech stanie się dla nas inspiracją do wzmożonej modlitwy wynagradzającej za grzechy zobojętnienia w wierze, niech przyczyni się do budowania wzajemnej jedności i solidarności parafialnej i sąsiedzkiej oraz niech będzie manifestacją wiary i świadectwem przemieniającym zatwardziałość zobojętniałych serc. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich wiernych, w szczególności wspólnoty dziecięce i młodzieżowe. Apel o łączność modlitewną przekażmy również osobom chorym, cierpiącym, przebywającym w różnych ośrodkach leczniczych i sanatoryjnych. Zachęcamy wszystkich, by stosowne modlitwy przeżyli także w gronach rodzinnych, przy domowych lub przydrożnych kapliczkach z wizerunkami krzyża – pisze Metropolita. W naszej parafii takie nabożeństwo będzie miało miejsce w najbliższą sobotę po Mszy świętej, która będzie o godzinie 18.00. Odprawimy je przy misyjnym krzyżu, wszak niecały rok temu – w piątek, 05. października – przy tym krzyżu, miało miejsce odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i intronizacja tegoż krzyża. Jak pamiętamy, wydarzenie to miało miejsce na zakończenie misji parafialnych poprzedzających obchody 70-lecia istnienia naszej parafii. Zapraszam więc bardzo serdecznie wszystkich na to sobotnie nabożeństwo. Zachęcam, by wziąć ze sobą świece lub lampiony.
  1. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę na rzecz dalszych prac przy naszej świątyni. Przy okazji pragnę poinformować, że w trzecią niedzielę sierpnia zebraliśmy 4 230 złotych, za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać! Informuję też, że trzeci z witraży jest w trakcie wykonywania.
  1. Zapraszam młodzież, począwszy od VII klasy szkoły podstawowej, do włączenia się do parafialnej wspólnoty młodzieżowej. Jej spotkania odbywają się w każdy piątek, a rozpoczynają się Mszą świętą o godzinie 18.00 i kontynuowane są na zapleczu kościoła. Natomiast spotkania dla ministrantów będą się odbywać w każdą sobotę: Msza święta o godzinie 18.00, a po niej zbiórka w kościele lub na jego zapleczu – zapraszam tych, którzy już są i jeszcze nie są ministrantami. Z kolei spotkania Dziewczęcej Służy Maryi mają miejsce w każdy czwartek o godzinie 17.00 na zapleczu kościoła. Spotkania tych grup już w tym tygodniu. Po raz kolejny zachęcam też wszystkich chętnych do przyłączenia się do naszego Chóru Parafialnego świętego Józefa. Próby odbywają się zasadniczo we wtorki i w czwartki po Mszy świętej. Zgłoszenia przyjmuje pan organista.
  1. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Paweł Grzegorz Cichowlaz, syn Zygmunta i Krystyny Gmyrek, pochodzący z naszej parafii z Martą Renatą Cichowlaz, z domu Świątek, córką Kazimierza i Barbary Szypulskiej, pochodzącą z naszej parafii – zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę, na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Kolejowej, numery od 1 do 30.
  1. W następną niedzielę w Jarosławiu organizowany jest Marsz dla Życia i Rodziny, który będzie okazją do tego, by zamanifestować to, co jest dla nas cenne i ważne, a tak bardzo zagrożone w dzisiejszym świecie. Wszelkie szczegóły dotyczące tego Marszu umieszczone są na tablicy ogłoszeń, na okolicznościowym plakacie.
Zjednoczeni w modlitwie i cierpieniu z całym Kościołem,
drodzy starsi i chorzy!
indeksWitam Was i pozdrawiam całym sercem, zapewniając o modlitwie zanoszonej codziennie do Boga przez pośrednictwo Jego Matki. Kolejny I piątek miesiąca, to piękny czas spotkania z Panem w darze Komunii Świętej. Dziękujmy Jezusowi, że poprzez posługę kapłana przychodzi do nas. Przychodzi ze słowem pociechy, umocnienia i uzdrowienia. Przychodzi w nasze radości i smutki. Nie ma większego szczęścia, jak przyjąć żywego Chrystusa Pana w Komunii Świętej. Zechciejmy za to dziękować.
Tą radość w sercu z przyjmowania Jezusa Eucharystycznego miał również św. Wacław. Chcemy Go uczynić patronem naszych rozważań w tym miesiącu. Zatrzymajmy się na chwilę, przy Jego świątobliwym życiu. Św. Wacław, urodził się około 907 r. jako syn księcia czeskiego Wratysława I. Został wychowany przez swoją babkę św. Ludmiłę. Objął rządy po śmierci ojca, mając jedynie 18 lat. Wspomagał misjonarzy, którzy nawracali na chrześcijaństwo pogan. Był hojny dla ubogich i życzliwy dla prostych. Miał przeciw sobie opozycję o tendencjach odśrodkowych i tradycyjno-pogańskich. Zginął z rąk siepaczy nasłanych przez rodzonego brata Bolesława Okrutnego w Starym Bolesławcu. Mordu miano dokonać u bram kościoła. Jego relikwie spoczywają w katedrze praskiej. Św. Wacław jest patronem Czech, Moraw, Pragi, a w Polsce katedry krakowskiej. Wspomnienie liturgiczne obchodzimy 28 września.
W naszych modlitwach niech towarzyszą nam następujące intencje:
Diecezjalna: Za nauczycieli, wychowawców, i katechetów – o odwagę i wierność w przekazywaniu ewangelicznej prawdy.
Intencja Apostolstwa Chorych:  Przeżywając 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej, naszą modlitwę ofiarujmy w  intencji wszystkich, którzy zginęli w czasie wojny. Prośmy, by „pamięć i przestroga” nieustanie były w naszych sercach.
Z darem modlitwy i kapłańskim Błogosławieństwem
             Duszpasterz chorych Ks. Marcin Hunia